Назвали престижні райони для оренди землі на Львівщині

У Львівській області є понад 4 тисячі земельних ділянок загальною площею 55,4 га, які нині не використовують.

Про це сьогодні, 30 травня, під час прес-конференції на тему: «Земельна реформа: тенденція та прогнози для Львівщини і всієї України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник управління економічного розвитку та підприємництва департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Людмила Гончаренко.

– Торік у Львівській області розпочали аудит земель сільськогосподарського призначення. Всі земельні ділянки внесені до електронної бази. Ми побачили скільки у нас є земель державної форми власності, які не використовують або використовуються без правовстановлюючих документів; скільки у нас є неуспадкованих земель, які використовуються непрозоро та правильно; скільки ми маємо земельних ділянок, які не розподілені, – розповідає вона. 

Аудит також виявив, що в області є понад 30 тисяч неуспадкованих земельних ділянок. З них на 16 тисяч ділянок громадяни самі вже оформляють документи. 

– Раніше цей процес взагалі не рухався. А тепер люди активно почали успадковувати землю, на яку вони мають право, – каже начальник управління економічного розвитку та підприємництва департаменту агропромислового розвитку ЛОДА. 

Ще 22 тисячі земельних ділянок мають статус невитребуваних. З них уже на 17 тисяч ділянок видані розпорядження голів районних адміністрацій та органів самоврядування про передання їх в оренду. 

– Ми вже бачимо, що торік наші посівні площі збільшилися на 17 тисяч гектарів. Цього року – на 15 тисяч. Мабуть, вони і раніше використовувалися. Але зараз це вже є офіційне використання землі, – констатує вона. 

За її словами, зараз середня вартість оренди одного гектара землі в області складає 1500 гривень. 

– Престижні райони для оренди – це Бродівський, Золочівський, а Турківський, Самбірський, Старосамбірський  – менше, – розповідає Людмила Гончаренко. 

Архіви