Найбільшою проблемою української журналістики сьогодні є маніпулювання читачем – редактор “Львівської газети”

Головний редактор «Львівської газети» Ігор Гулик вважає, що найбільшою проблемою української журналістики сьогодні є маніпулювання читачем.

Таку думку Ігор Гулик висловив під час засідання на тему «Маніпуляції із журналістськими стандартами: як читачеві розпізнати правдиву інформацію і недостовірну?» сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Ігор Гулик зазначив, що не джинса чи певна незбалансованість думок є найбільшими проблемами журналістики, а маніпулювання.

«Найгірше, як на мене, це коли конструкція потрібних фактів, або добір фактів, або налаштування певної мозаїки фактів наштовхують читача на той чи інший висновок. Ми маємо сотні проблем у доволі поважних питаннях, однак бачимо безліч прикладів, як вибудовується чітка лінія, потрібна авторові, головному редакторові чи власникові за допомогою фактів, які не існують, чи існують, але вони висвітлені не повністю, фактів, які виникають в уяві автора», – пояснив головний редактор «Львівської газети».

Водночас медіа-експерт, викладач УКУ Отар Довженко зазначив, що відповідно до результатів моніторингу ЗМІ найбільшою проблемою регіональної преси є те, що журналісти не дотримуються балансу в написанні своїх матеріалів.

«На мою думку, відсутність розуміння балансу – це найбільша проблема. Нещодавно я розмовляв із одним з видатних львівських журналістів, і на моє питання: «Де баланс?», він відповів: «А навіщо?». Тому, доки на зауваження, що треба подавати обидві думки, чи всі думки учасників конфлікту, журналісти відповідатимуть: «А навіщо?», нам є з чим боротися», – сказав медіа-експерт.

Архіви