Найактивніше голосують Львів і Сихів, – спостерігачка

Найактивніше голосують Львів, а у Львові – Сихів. Так, у Сихові вже проголосували понад 16 відсотків виборців. Менш активними є явка у області.

Про це сьогодні, 21 липня, під час відеомарафону «Львівщина обирає парламент», який відбувся у Львівському пресклубі, повідомила довготермінова спостерігачка ГМ «ОПОРА» Анжеліка Зозуля.

Водночас спостерігачка «Опори» констатує, що вибори проходять доволі спокійно, на відміну від передвиборчої кампанії та «дня тиші».

– Щодо порушень, то вони традиційні – видачі бюлетені без паспортів. У деяких випадках зафіксували видачу більшої кількості бюлетенів одній особі. Крім того, традиційно, в сільських виборчих округах, на дільниці перебувають сторонні особи. А саме – священики, які окроплюють свяченою водою дільницю, урни, кабінки та членів комісії. Ще ми зафіксували сторонніх осіб, які називають себе спостерігачами, проте не мають відповідних документів, які підтверджують це, – перелічує Анжеліка Зозуля порушення, які є на Львівщині.

За її словами, Львівщина – доволі спокійний регіон під час виборів.

– Ми тут не спостерігаємо масових вкидань бюлетенів, зберігання бюлетенів у баняках, а не в сейфах та інше, – зазначила вона.

Голова Львівської міської партійної організації ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій зазначила, що найгірше у Львові голосують мешканці 117 виборчого округу.

– Тут проголосували всього 11,4 відсотки виборців. Але якщо проаналізувати, то у Франківському районі явка – висока, а в Галицькому – низька. Але це один округ. І разом воно дає невеликий відсоток, – зазначила вона.

Наталія Тимчій також зазначила, що на деякі виборчі дільниці не з’явилися члени комісії, представники партій «Слуга народу» та «Голос», що ускладнило роботу виборчої комісії.

– Є проблема з незабраною політичною агітацією. До прикладу, в Рудно на стовпах коло входу до виборчої дільниці висять агітаційні плакати від партій «Свобода» та «ЄС». Також ми зафіксували незаконну агітацію біля дільниць у Франківському та Галицькому районі. А на дільницю у Шевченківському районі прийшов спостерігач, який відмовився зареєструватися, натомість вимагав, аби виборцям надали можливість проголосувати не з паспортами, а з іншими документами, – перерахувала порушення голова Львівської міської партійної організації ВО «Батьківщина».

Довідка

Мета проекту Львівського пресклубу  “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб’єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету” – інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Архіви