Нацполіція не розголошує критеріїв добору членів атестаційних комісії поліціянтів

Щоби стати членом атестаційної комісії, яка атестуватиме поліціянтів у Львівській області, потрібно заповнити анкету на сайті Національної поліції або ж на сайті головного управління Національної поліції у Львівській області. Але як відбирають членів комісії – не відомо.

Про це сьогодні,18 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Атестація працівників поліції у Львівській області і її вплив на реформування кадрового складу»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила член атестаційної апеляційної комісії південного регіону Національної поліції України Наталія Шелестак. 

– У лютому я заповнила анкету на сайті. А наприкінці лютого мені зателефонували і запропонували стати членом апеляційної комісії південного регіону. Мене включили в наказ Деканоїдзе. І я почала  працювати в Одесі, – розповідає львівська активістка. 

За її словами, в комісії, де вона працювала, з шести осіб був тільки один одесит. Усі інші – приїжджі, які не мали жодного стосунку до області і не мали там ніяких знайомств. 

– Я намагалася спитати, чому мене, львів’янку, запросили працювати в комісії і Одесі. Але ніхто ніяких пояснень не дає, – каже Наталія Шелестак.

Вона розповіла, що в Одесі працювали 14 атестаційних комісій та дві апеляційні.

– Одну з апеляційних розформували через півтора дня, тож залишилася тільки та, де я була.  Чому розформували, я не знаю, – уточнила активістка. 

Натомість за словами голови громадської ради при ГУ МВСУ у Львівській області  Рустама Курбанова, дуже багато громадських активістів, які бажають працювати в атестаційних комісіях, дотепер не отримали жодної відповіді від тих, хто формує ці комісії. 

– Як законослухняні громадяни, ще до 26 лютого цього року з різних громадських організацій Львова подали понад сорок заявок в установленому законом порядку до Національної поліції. Особливо ті, хто вже має досвід роботи у відбіркових комісіях до патрульної поліції. Але досьогодні, станом на травень, ми не отримали жодної офіційної відповіді на подані заявки. Я дуже розчарований з такої позиції Національної поліції, – скаржиться він. 

Архіви