Національний парк «Північне Поділля» адміністративно розпочне функціонувати ще до кінця 2011-го

Національний парк «Північне Поділля» як адміністративна одиниця розпочне функціонувати ще до кінця 2011 року. Про це сьогодні під час прес-конференції розповів ініціатор створення парку, депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Також ще цього року буде встановлено таблиці, які визначатимуть межі національного парку. 

«Зараз найважливішим є, яка організація отримає право на фінансування для роботи в національному парку», – зазначив Олександр Ганущин. 

Національний парк «Північне Поділля» створено на території 15 587 га. Водночас, як зазначив завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, доктор сільськогосподарських наук Леонід Копій, створення парку планувалося на території 50 тис га.

«Наша пропозиція була – охопити всі території парку суцільно, але зважаючи на те, що розмови про створення парку тривали 20 років, ми пішли на поступи всім сільським радам та РДА і погодились на визначення меж парку розміром 15 тис га.», – зазначив Леонід Копій.

Також він зазначив, що зараз парк складається з частин, а не є суцільним, а це негативно впливає на його адміністративне та науково-дослідне функціонування. Леонід Копій додав, що інтересів сільських громад не зачепленої усі землі господарського призначення мешканці населених пунктів можуть використовувати повною мірою.

Додамо, через три місяці у Національному лісотехнічному університеті України вийде наукова монографія «Природа Національного парку «Північне Поділля», в якій буде детально описана флора та фауна національного парку.

Нагадаємо, 10 лютого 2010 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ про створення національного природного парку «Північне Поділля»

Архіви