Народний Рух вимагає скасувати нові ціни на газ як економічно необгрунтовані

Львівська крайова організація Народного Руху України висловлює категоричний протест проти рішення влади про антинародне підвищення ціни на газ на 50% і заявляє про захист прав та інтересів українських громадян, йдеться у заяві, яку сьогодні, 2 серпня,на прес-конференції у Прес-клубі поширили представники ЛКО НРУ. 
Подаємо текст заяви: 
"Після монаршого святкування ювілею Президента, влада скинувши маски розпочала наступ на права українців. Вони здали на 25 років в оренду базу Чорноморського флоту потоптавшись по національній гідності українців. Цей зрадницький крок Янукович та його команда пояснювали отриманням знижки на газ у 100 доларів. Сьогодні зрозуміло, що знижка ця – для олігархів, що підтримували партію Регіонів. Українці від цього отримали велику подяку за мовчазну згоду. Після цього влада підвищила ціну на газ для населення на 50% з 1 серпня із грубим порушенням законодавства. 
Сьогодні діє постанова Кабміну, прийнята при попередньому Уряді, що протягом 2010 ціни на газ для населення не будуть підвищуватися. Діючий уряд прийняв постанову без узгодження із профспілками, порушивши генеральну угоду, а Міністерство юстиції порушило законодавство зареєструвавши її. 
Підвищення ціни на газ не має об?єктивного економічного обґрунтування. На сьогодні населенню постачається виключно дешевий газ внутрішнього видобутку. Діюча середньозважена ціна 62 копійки за 1 куб.м. вже є економічно обґрунтованою, забезпечує високодохідну роботу газовидобувних компаній і дозволяє їм розвиватися і мати прибуток. 
Не маючи змоги виконати власних обіцянок влада країни намагається відповідальність за енергетичну безпеку повністю перекласти на 14 мільйонів зубожілих через кризу сімей, що користуються газом і повірили їм на виборах. І це – в умовах, коли стрімко зростають ціни, житлово-комунальні тарифи і безробіття, не виплачуються зарплати, банки забирають останнє за надані перед кризою кредити. Перед підвищенням влада не надала жодних економічних або правових аргументів, які підтвердили б необхідність прийняття такого рішення. Спроба вирівнювання цін на вітчизняний та імпортний газ лише збагатить олігархів та спонсорів партії Регіонів і зробить ще біднішими мільйони українців. 
Вкотре новоявлені правителі України продемонстрували своє цинічне ставлення до свого народу. Антизаконне за змістом та антигуманне за своєю суттю підняття цін на газ ставить під загрозу сотні тисяч родин по усій Україні. 
Народний Рух України вимагає: 
– Від Президента України: виконати про свої неодноразові публічні обіцянки не допустити зростання цін на газ для населення і припинити спроби в черговий раз обдурити власний народ; 
– Від Кабінету Міністрів: відмінити рішення підвищення ціни на газ для населення на 50% з 1 серпня, так як для цього немає жодних економічних чи правових підстав". 

Архіви