На Західній Україні виборців агітують не продавати голоси

13 жовтня у Львові ВО «Свобода» презентувала провокативні плакати, що мають стимулювати виборців не продавати своїх голосів на виборах до органів місцевого самоврядування.

Кандидат на міського голову Львова від ВО "Свобода" Юрій Михальчишин заявив, що основний масив плакатів призначається для Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Волинської областей, де ВО "Свобода" хоче здобути більшість у майбутніх обласних радах.

За його словами, перш за все, ці плакати розраховані на молодь, яка, на думку свободівців, має імунітет до маніпуляцій, прямого адміністративного тиску та прямого підкупу. Ю.Михальчишин заявив: "Відмовою від продажу голосів ми закликаємо почати хрестовий похід проти підлабузництва, пристосуванства, конформізму. Ми розуміємо, що на терени Галичини хочуть перенести донецьку політичну культуру, адже у 90-х роках на Донеччині теж скуповували голоси, тепер цього не потрібно. Там люди ходять голосувати цілими цехами і шахтами. Тим, хто готовий продати голос, хочу нагадати, що наступного разу такої можливості вони не матимуть. Їх будуть вважати зобов’язаними тим, хто купує їхні голоси зараз, і будуть голосувати за того, кого скажуть, безкоштовно".

Ірина Фаріон зазначила, що провокативні ілюстрації вибрані свідомо, щоб пробити стіну зневіри у політиці і політиках виборців. За її словами, такі радикальні заклики актуальні через високий ризик застосування підкупу на виборах.

А проте представники ВО "Свободи" не змогли представити фактів підкупу на Львівщині, і зазначили, що поширення плакатів – профілактичний захід.

Архіви