На створення Центру допомоги учасникам АТО держава грошей не надає, – волонтер

У всіх областях України вже офіційно створені та працюють Центри допомоги учасникам АТО. У всіх, крім Львівської та Закарпатської областей.

Про це сьогодні, 3 листопада, під час прес-конференції на тему  «Створення відповідно до Указу Президента Центру допомоги учасникам АТО Львівщини», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила представник Центру допомоги учасникам АТО Любов Возняк.

– Ці центри створюють для вирішення питань соціального захисту та реабілітації учасників бойових дій і членів їхніх родин, – каже вона.

За її словами, ще в березні у Львівській області мав бути створений колл-центр, тобто окрема лінія, куди могли подзвонити учасники бойових дій. 

– Зараз є гаряча лінія 112, куди дзвонить бабуся. яку затопили, і солдат, який має певні психологічні чи якісь інші проблеми, – каже вона.

За словами представника Центру допомоги учасникам АТО Богдана Дідича, дотепер немає розпорядження голова ЛОДА про створення цього центру. І тому наразі волонтери працюють на громадських засадах.

– Розпорядження нема, я думаю. через вибори. Голова ЛОДА був у відпустці, – каже він.

Волонтер також повідомив, що грошей на створення цього центру немає.

– У ЛОДА  виділено 15 робочих місць для колл-центру, нам нададуть якесь приміщення. Я думаю, що бензин. техніка та все інше – буде наше. І пахати ми будемо так само, як і пахали до цього часу, по 24 години на добу безоплатно, – каже Богдан Дідич.

Довідка
Відповідно до Указу Президента України № 150 від 18 березня 2015 року та №570/2015 від 5 жовтня 2015 року «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» при Львівській обласній держадміністрації було створено Центр соціальної допомоги учасникам АТО.

8 жовтня 2015 р. під час виборчої зустрічі волонтерів Львівщини, в якій взяли участь 72 представники з понад 46 громадських, благодійних та волонтерських організацій та 5 активних самостійно діючих волонтерів, було обрано керівний склад Центру: Тимур Баротов («Спілка офіцерів України»), Лілія Бойко (волонтер), Любов Возняк (волонтерська організація «Коло короля Данила»), Богдан Дідич (громадська ініціатива «Допоможи фронту») та Наталія Ліпська (благодійний фонд «Крила надії»).

Мета центру – об’єднати зусилля органів влади, громадських організацій та силових структур для ефективного вирішення проблем демобілізованих учасників АТО.Відповідні структури створюють при обласних державних адміністраціях в усій Україні. Вони об’єднуватимуть волонтерів, представників органів влади всіх рівнів і представників громади.

Архіви