На прощу до села Страдч очікують 20-30 тисяч прочан

У понеділок, 26 червня, у Львівській області відбудеться одинадцята Всеукраїнська проща до села Страдч. Загалом прочан, як і торік, очікують від 20 до 30 тисяч, незважаючи на те, що це – будень.

Про це сьогодні, під час прес-конференції на тему: «Кому і чому буде присвячена Всеукраїнська проща до села Страдч 26 червня 2017 року», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив єпископ-помічник Львівської архиєпархії преосвященний владика Володимир. 

– Останнім часом люди відчули потребу в прощі. Для паломників це означає вийти зі свого повсякденного життя. Адже проща – це не романтична мандрівка.

Вона може мати певні невигоди. Ми не знаємо яка в понеділок буде погода: чи дощ, чи спека, – попереджає преосвященний владика Володимир. 
Голова «Місії відпустового центру «Страдецька гора» Львівської архиєпархії УГКЦ» отець Іван Колтун нагадав, що о 8.30 паломники з цілої України приїдуть до села Страдч.

– Усі матимуть змогу підійти до символічних могил, де загинули блаженні отець Микола Конрад і дяк Володимир Прийма. Там відбудеться коротенький молебень. Потім усі три кілометри пішки йдуть під Страдецьку гору, до дерев’яної каплиці, де відбудеться Архієрейська свята літургія. Літургію очолить владика Ігор, митрополит Львівський, – розповідає отець Іван Колтун коротко про програму.

Після чого відбудеться присяга на відречення від алкоголю та мистецький захід. 

– Принагідно просимо всіх висповідатися у своїх парафіях. Хоча в нас буде 120 священиків – на сповідь та понад сотня – на причастя. Але щоби зменшити наплив, то просимо відбути сповіді при своїх парафіях, – каже отець Іван Колтун.

Референт руху «За тверезість життя» отець Юрій Дрізд пояснив, що таке присяга відречення від алкоголізму. За його словами, залежні від алкоголю часто не можуть самі відмовитися від згубної звички. І тоді їхні близькі повинні їм допомогти.

– Їхні близькі складають таку собі форму відречення. Я, який є здоровим і хочу допомогти своєму близькому, відрікаюся на певний період від вживання, купування, дарування, виставляння на стіл будь-якого алкоголю з надією, що Бог допоможе моєму близькому зцілитися, – пояснює він.

Проте, за словами отця Юрія Дрозда, присяга відречення, це нібито додаткова допомога. Але залежні мусять і самі звертатися за допомогою і лікарською, і духовною. У Львові  при храмі Івана Хрестителя (Ужгородська,8а) з вересня буде створений новий центр душпастирства тверезості.

Крім молитов, на паломників очікує і мистецька програма. Директор фундації «Андрей» Михайло Перун розповів, що після завершення літургії відбудеться мистецький проект присвячений патріархові Йосипові Сліпому.

– Перше виконання цього проекту відбулося 19 лютого у соборі Святого Юра. Хор, оркестр та солісти виконують духовну музику. Ведуча  фрагментами розкаже про життя та діяльність Йосипа Сліпого: 18 років ув’язнення, звільнення, переїзд, створення храму Святої Софії, – каже він.

Довідка від організаторів
За благословенням високопреосвященного владики Ігоря, архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ «Місія відпустовий центр «Страдецька гора» у неділю, 26 червня 2017 року, організовує традиційну Всеукраїнську прощу до села Страдч, Яворівського району, Львівської області. Проща присвячена пам’яті страдецьких блаженних: священномученика Миколая Кондрата та мученика Володимира Прийми, а також 125-й річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Богослужіння очолить високопреосвященний владика Ігор, архиєпископ і митрополит Львівський.

2017 рік в УГКЦ присвячений пам’яті Патріарха Йосифа (Сліпого) з нагоди 125-ліття з дня його народження. Моління прощі в особливий спосіб спогадуватиме пам’ять Патріарха.

Цьогорічна страдецька проща робить також наголос на молитві за узалежнених від алкоголю. У рамках прощі до Страдчу відбудеться особливе моління узалежнених та їхніх сімей про Боже зцілення, а також складення присяги відмови від алкоголю та вписання імен у Книгу тверезості.

Програма прощі
8:30 – Збір прочан у селі Ямельня на місці мученицької смерті блаженних о. Миколи Кондрата і дяка Володимира Прийми.
9:00 – Молебень до блаженних.
10:00 – Піша хода до площі біля Страдецької гори.
11:00 – архиєрейська Свята літургія.
Присяга «Відречення від алкоголю».
Молитва на освячення всякої речі.
Похід до церкви та молитва до блаженних.
Хресна дорога.
Мистецька програма за участю солістів, камерного оркестру та хору лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, Заслуженої академічної капели України «Трембіта» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Кулика.

Архіви