На підприємців очікує тотальне блокування податкових накладних

На початку квітня Державна фіскальна служба розробила та зареєструвала проект постанови Кабінету міністрів України «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117», який відомий підприємцям та бухгалтерам під назвою «блокування податкових накладних».

Про це сьогодні, 11 квітня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

– Цей проект звужує коло тих, хто не потраплятиме під блокування, – попередила вона.

Згідно з постановою, яка є чинною зараз, не підлягають блокуванню ті податкові накладні, в яких наявна, бодай, одна з трьох ознак.

– Зараз не підлягають моніторингу: податкові накладні, які виписані на неплатника або на операції, звільнені від оподаткування; які зареєстровані за обсягу постачання до 500 тисяч; якщо рівень податкового навантаження складав не більше трьох відсотків, – перераховує аудитор ознаки податкових накладних, які нині реєструють у базі даних.

Якщо податкова накладна не зачіпає жодної з цих ознак, то її починають перевіряти на інші критерії та ознаки ризикованості. У підсумку – на перевірку скеровували невелику кількість податкових накладних.

Але сьогодні податкова пропонує зменшити коло підприємців, чиї податкові накладні не блокували.

– Пропонують два останніх критерії забрати. І залишиться у нас тільки одна ознака. Якщо ви реєструєте податкові накладні на неплатника або на операції, які звільнені, то вони мають зареєструватись. Я вважають, що блокування податкових накладних в таких випадках почнеться навіть у дрібненьких підприємств, – Людмила Шахно каже, що через місяць цей проект має набути чинності.

Архіви