На Олеській ділянці є великі поклади «звичайного» газу – геолог

На Олеській ділянці є поклади газу метан, вони залягають на тій самій глибині, що й сланцеві породи, однак ресурси «звичайного» газу значно більші, аніж сланцевого.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив доктор геологічних наук, в.о. директора Українського науково-дослідного геологорозвідувального інституту Ярослав Лазарук.

«За нашими оцінками, ресурс цієї частини, куди входить Олеська ділянка майже 200 млрд. метрів кубічних звичайного газу», – зазначив геолог.Згідно з проектом угоди про розподіл продукції, ці поклади газу також освоюватиме амерканська «Шеврон», адже уряд надав їй повноваження видобувати будь-які ресурси, які компанія знайде на ділянці.

Ярослав Лазарук зазначив, що видобуток сланцевого газу несе екологічну небезпеку, тоді, як в Україні є недосліджені поклади метану, зокрема, у Чорному морі.

Науковець зазначив, що досліджувати поклади сланцю на Олеській площі треба, у такому випадку уряд мав би укласти угоду, терміном на 5 років,  лише на геологорозвідувальні роботи, у рамках яких мали б пробурити кілька свердловин, які б не завдали суттєвої шкоди довкіллю.

Архіви