На окупованих та звільнених територіях – 40 російських теле- та радіоканалів. І жодного українського – експерт

На окупованих та звільнених територіях мовлять сорок теле- та радіоканалів. Натомість там немає жодного українського телеканалу. А телетрансляційні вежі в Слов’янську та інших звільнених містах знищені.

Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Сумами на тему: «Захист від російської інформаційної окупації: як його організувати в Україні та в регіонах?» повідомила викладач кафедри журналістики і філології Сумського державного університету Раїса Стоян.

– Так, ще є інтернет-ресурс. Але я не думаю, що людина, яка ховається від куль, буде перевіряти інтернет. Це – нереально.

На думку її колеги з Сум, редактора газети «Панорама», письменника Євгена Положія, український медіа-продукт повинен потрапляти на окуповану українську територію. А цього зараз немає.

– Мусить бути створений російськомовний український інформаційний продукт – радіо, телебачення, інтернет, друковані ЗМІ. Ми мусимо постійно сіяти сумнів в тому, «що їхнє діло праве». Але цим повинні займатися спеціалісти, – вважає письменник. 

За його словами, навіть на самій Сумщині журналісти не надто поспішають висвітлювати проблеми війни та все, що пов’язане з нею. – Деякі комерційні канали дотепр вдають, що нічого не відбувається і крутять російське або радянське кіно з певним ідеологічним підтекстом, – каже Євген Положій.

Архіви