На місцевих виборах місця у списках купуватимуть за великі гроші, – КВУ

«Якщо законопроект про вибори до місцевих органів влади буде ухвалено, то це може призвести до того, що партії, які зареєстровані понад рік, оголосять тендер на місця у виборчих списках. Місця купуватимуть за великі гроші», – наголосила 5 липня під час засідання Прес-клубу  виконавчий директор ЛОГО КВУ Оксана Дащаківська.

Вона наголосила, що цей законопроект фактично нав’язує виборцям думку про те, що не потрібно голосувати за нових політиків. "Людям нав’язується думка про безперспективність нових політиків", – додала О. Дащаківська.

Вона також зазначила, що вибори 31 жовтня можна апріорі оскаржувати, оскільки у законопроекті міститься зокрема пункт про те, що до ТВК входитимуть представники політичних сил, що представлені у Верховній Раді України. "А це означає, що представники інших політичних сил не зможуть там відстоювати свої права. Закон ухвалений у першому читанні і Партія регіонів та інші політичні сили зараз можуть торгуватися в обмін на пропозиції політичних сил, які опинились у невигідному положенні", – зазначила представник ЛОГО КВУ.

Серед недоліків нового законопроекту голова ЛОО "Фронт змін" Степан Кубів назвав і пункт, який стосується фінансування виборів. "Не кожна партія має юридичний статус і рахунок. Також немає положення про спеціальні виборчі комісії", – додав С. Кубів. Він також зазначив, що його політична сила звертатиметься до Конституційного Суду, Міжнародних інституцій, проводитиме акції проти ухвалення такого закону.

До об’єднання у відстоюванні інтересів виборців закликали голова ГО "Великий Львів" Богдан Кук та голова ЛОО партії "Удар Кличка" Ярослав Гінка. Основною проблемою виборів в Україні заступник голови ВО "Свобода" Василь Павлюк назвав те, що кожен переписує законодавство "під себе": "Проблема в тому, що законодавство змінюють ледь не за два тижні до виборів. Також проблемою є те, що не прописано механізму відкликання депутатів". Керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович наголосив, цей законопроект, який є політично доцільним для Партії регіонів, приймається з метою створення лояльних до правлячої партії органів місцевого самоврядування.

Архіви