На Львівщині повідомили, діти якого віку найчастіше опиняються на вулиці

За поточні 9 місяців у Львівській області працівники служб у справах дітей провели 618 профілактичних заходів. Станом на зараз виявили 96 дітей, які з тих чи інших обставин опинились на вулиці.

Про це сьогодні, 18 жовтня, повідомили на пресконференції у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.

Йдеться про такі напрямки роботи: «Діти вулиці» та «Вокзал». Зокрема, з вулиці вилучили 76 дітей та ще 20 з сімей. Про це сьогодні, 18 жовтня, повідомили під час брифінгу.

«Враховуючи вік, то 18 знайдених дітей із вказаної загальної кількості віком до 6 років. Ще 36 – від 6 до 14 років. Найбільша категорія, це діти віком від 14 до 18 років. Їхня кількість складає 42 дитини», – розповів начальник служби у справах дітей Володимир Лис.

У порівнянні з аналогічним періодом торік ці показники значно збільшилися. До прикладу, за 2020 рік всього провели 557 таких профілактичних заходів.

Метою профілактичних заходів є: запобігати безпритульності серед дітей, помічати неповнолітніх, які опинилися у складних життєвих обставинах, не допускати вживання ними алкоголю чи тютюнових виробів тощо.

«Адміністративна реформа та пандемія внесли свої корективи у роботу, та попри це, станом на вересень, все ж таки вдалось організувати понад 600 профілактичних заходів – рейдів у Львівській області. Важливо сказати, що на центральному рівні створена Національна соціальна сервісна служба, триває процес створення відповідних підрозділів на місцях. Нагадаю, що за результатами реформи децентралізації, об’єднані територіальні громади зобов’язані створити на своїх територіях служби у справах дітей. Станом на зараз така мережа передбачена в більшості громадах, а саме у 66», – наголосив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

За словами заступника, під час рейдів обстежили 1047 родин, попередили більше ніж 500 батьків. До відповідальності ініціювали притягти 88 батьків.

Під час проведення рейдів повернули в сім’ї 81 дитину, до навчальних закладів – 5, в притулок – 7, ще трьох – в заклади охорони здоров’я.

До слова, у Львівській області проживає понад 480 тисяч неповнолітніх дітей.

«За поточні 9 місяців склали 4283 протоколи про адміністративне порушення. До адміністративної відповідальності притягнули 324 неповнолітніх. З них: за куріння в громадських місцях – 83, розпивання алкоголю – 91. Ще 20 дітей – за дрібне хуліганство, 12 – за насильство в сім’ї. Також цей показник склали випадки доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, за неналежне виконання батьківських обов’язків по догляду за дітьми», – зауважила начальниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП у Львівській області Ольга Ковальчук.

Упродовж 2021 року на території області провели 4200 рейдів. В результаті яких перевірили 4617 неблагонадійних сімей (одну сім’ю можуть перевіряти неодноразово) та сімей у складних життєвих обставинах. Відтак, у притулок для дітей віддали 28 дітей.

Заходи організовують спільно працівники служби у справах дітей та ювенальної превенції ГУ Нацполіції у Львівській області.

Архіви