На Львівщині – 130 тис працездатних ВПО: скільки з них хочуть мати роботу

На сьогодні у Львівській області перебуває 253 486 осіб, які мають статус ВПО і офіційно зареєстровані в органах соціального захисту населення.

 

Про це на під час пресконференції на тему “Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення”, яка відбулася у Львівському пресклубі, повідомила регіональна координаторка  БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” Оксана Яковець, пише Dailylviv.com.

Зокрема з них, за її словами, понад 76 тисяч – це неповнолітні діти, понад 63 тисячі – чоловіки, решта – жінки. Зі загальної кількості ВПО – понад 33 тисячі – люди пенсійного віку і майже 10 тисяч – людей з інвалідністю.

Майже 130 тисяч – працездатного населення, з них понад 10 тисяч перебувають на обліку в Центрах зайнятості населення, як ті, хто бажає працевлаштуватися.

“Значна кількість людей перебуває у трудових відносинах з підприємствами, які зараз не можуть функціонувати, є в режимі простою, це працевлаштовані люди, які тимчасово не працюють. Є частина людей, які працюють дистанційно”, – наголосила Оксана Яковець.

На пресконференції, зокрема, було презентовано посібник, що містить 12 розділів корисної інформації для переселенців та фахівців, які працюють з ВПО. Юристи БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їхній основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання.

Збірка підготовлена у партнерстві з Міністерством реінтеграції України, Міністерством цифрової трансформації України в межах програми «Єднання заради дії» та за підтримки IREX.

Архіви