На Львівщині зменшується поголів’я корів

Одне з проблемних питань, яке на даний час є в агрокомплексі Львівщини, – це зменшення поголів’я корів. Зокрема, кількість корів у населення зменшилась на 5,6 тис. голів.

Про це сьогодні під час прес-конференції на тему «Агропромисловий комплекс Львівщини: підсумки та перспективи» повідомив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Роман Верещинський.

Разом з тим, від зазначив, що влада робить ставку на підтримку родинних фермерських господарств, і тому з обласного бюджету в цьому році було виділено 3,2 млн грн для допомоги тим, хто має чотири більше корів. А таких приватних господарств зараз на Львівщині налічується 1 200.

Загалом же, за словами Верещинського, в області за останні роки намітилася позитивна тенденція розвитку сектору АПК. Так, Львівщина виробляє понад 4% валової сільськогосподарської продукції, маючи лише 2,8% земельних ресурсів.

Другий рік поспіль показник виробництва зерна перевищує 1 млн т, зокрема, цього року очікується 1,2 млн т. Також за останні два роки спостерігається збільшення посівних площ. Цьогоріч у сільськогосподарський обіг додатково введено 23, 6 тис. ріллі.

Водночас Верещинський повідомив, що через несприятливі погодні умови цього року на 15% зменшився урожай картоплі.

Архіви