На Львівщині – вже два перші заступники голови Львівської обласної ради

Минулої п’ятниці Львівський окружний адміністративний суд визнав незаконним звільнення Парасковії Дворянин з посади першого заступника голови Львівської обласної ради.

Проте в цьому ж рішенні суд не знайшов порушень у призначенні на вищезгадану посаду іншого депутата облради – Андрія Білоуса. Тепер Львівщина має двох осіб на одній посаді.

Про це сьогодні, у вівторок, 28 листопада, під час прес-конференції: «Реванш олігархів: методи та інструменти влади», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила депутат Львівської обласної ради з фракції «Самопоміч» Парасковія Дворянин.

– Ми ще не маємо на руках мотиваційної частини. Тому не можемо сказати, чому саме суд ухвалив таке рішення. Але скажу, що в нас були дві вимоги: визнати незаконним моє звільнення, та незаконним – призначення на посаду першого заступника голови Львівської обласної ради іншої особи. Суд частково задовільнив наші вимоги. Він визнав незаконним моє звільнення. А ось вимогу визнати незаконним призначення нині чинного першого заступника – відхилив, – каже Парасковія Дворянин.

Вона нагадала, що за її звільнення 5 квітня цього року проголосували 53 депутати, утрималися сім, та троє висловили свою незгоду. Голосування було таємним. Під час цього голосування було допущено низку помилок та порушень законодавства. Саме на ці порушення і посилалася фракція «Самопомочі», звертаючись до суду.

– Порушено законодавство про місцеве самоврядування та регламент Львівської обласної ради. До прикладу, докорінно перекручено первинний проект рішення, який подавався на сесію. У первинному проекті рішення депутати вимагали тільки мого звіту. І ні слова не було – ані про моє звільнення, ані про призначення іншої особи. Також про мою роботу мали дати висновок комісія з регламенту та комісія законності. Проте комісія з регламенту навіть не засідала. А чи є рішення комісії з законності – невідомо, воно дотепер ніде не оприлюднене, – перераховує аргументи, які вона наводила в суді, депутат Львівської обласної ради з фракції «Самопоміч».

Також вона нагадала, що 5 квітня 2017 року пропозиції щодо її звільнення озвучив один депутат. Хоча таку пропозицію повинні були висловити дві третини депутатів.

– Звісно, потім голова облради Олександр Ганущин поправив його, сказав, що є підписи від сорока депутатів, показав на папку, де, нібито, є такі підписи. Але цю папку не відкрив і підписи не продемонстрував, – згадує Парасковія Дворянин.

Щодо подальших дій, то депутат Львівської обласної ради з фракції «Самопоміч», наразі не розповідає.

– Я не думаю зараз повертатися на посаду. Спочатку я хочу отримати мотиваційну частину. Можливо, ми будемо подавати апеляцію щодо другої частини, – каже вона.

Єдине, в чому впевнена Парасковія Дворянин, якби 5 квітня, під час засідання позачергової сесії, ті, хто готували її відставку, не порушили законодавство, то невідомо, якими були би результати голосування депутатів.

Архіви