На Львівщині ЦВК може визначити від 11 до 13 виборчих округів – КВУ

Така розбіжність обумовлена новим принципом формування виборчих округів, який відрізняється від старого, що діяв на парламентських виборах 28 жовтня 2002 року. Про це на засіданні незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір-2012»: «Як Київ хоче на парламентських виборах зменшити кількість народних депутатів-мажоритарників від Львівщини. Законна вимога чи маніпуляція?» наголосила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

«Виборчі округи визначаються Законом України «Про вибори народних депутатів» – вони стануть відомі наприкінці квітня – на початку травня 2012 року. Коли він приймався, йшлося про те, що буде ще закон про територіальну організацію виборів, згідно з яким мали бути встановлені виборчі округи. Вони мали існувати на постійній основі, виборці мали би знати, до якого виборчого округу належать і це не мало би бути об’єктом спекуляцій перед кожними виборами. Але оскільки відповідний закон не прийнятий, нам залишається сподіватися, що буде постанова ЦВК, про те, як будуть розподілені округи. У законі закладено, що округи мають розподілятися за приблизно однаковою кількістю виборців. Там допускається, що різниця між кількістю виборців в одному чи іншому виборчому окрузі може становити 12%. А це означає різницю кількості виборців на різних округах  – до 40 тисяч виборців. Це може суттєво впливати на розподіл виборчих округів”, – зазначила Оксана Дащаківська.

«Згідно з попередніми законами до процесу формування виборчих округів залучалися обладміністрація, облрада, які могли пропонувати, яким чином розподіляти округи. Закон діючий цю норму виключає. Органи місцевої влади не можуть впливати на розподіл виборчих округів. Однак це не виключає можливості різних ініціативних груп, депутатів, адміністрацій звертатися  до ЦВК з проханням в той чи інший спосіб розподілити виборчі округи», – наголосила О. Дащаківська.

При формуванні округів тепер скасовано принцип суміжності територій, що входять до одного округу, який діяв у 2002 і 1998 роках. Це не дозволяло ділити райони. Тепер, за бажання, можна утворювати округи з анклавами, куди можуть входити несуміжні території, зауважила О. Дащаківська.

«Усе це буде суттєво впливати на репрезентацію Львівщини у Верховній Раді. Бо за допомогою змін меж округів можна або акумулювати, або розпорошити голоси виборців. Якщо райони будуть цілісно входити – це дозволить акумулювати адмінресурс. Простіше звернутися до голови одніє РДА, ніж до кількох. Але найбільш ймовірним буде результат розподілу округів, який був під час виборів 2002 року, – 12»- , – прогнозує О. Дащаківська.

Архіви