На Львівщині селянам повернуть 247 га незаконно захопленої землі

Мешканці сіл Годовиця і Басівка Пустомитівського району Львівської області, які впродовж трьох років відстоюють права на сільську землю у судах, досягнули зрушень: розпочався процес повернення громаді 247 з 365 га. Про це сьогодні, 9 грудня, повідомив голова страйкового комітету сіл Годовиця і Басівка Володимир Думич.

«Процес окупації 365 га землі в районі кільцевої дороги м. Львова, за 3 км від летовища Скнилів, розпочався ще 2006 року, коли рішенням голови Пустомитівської районної державної адміністрації ця ділянка перейшла у землі запасу сільської ради. Згідно з Конституцією, передусім мали б бути реалізовані права селян на землю, але ділянка неподалік Львова має неабияку комерційну вартість, зокрема зараз ці землі оцінюють у 200 мільйонів доларів. Тож сільська рада прийняла рішення про надання згоди на розробку проекту відведення 276 га землі для особистих селянських господарств по 2 га. Зі 158 осіб, котрі потрапили до списку цих господарств, лише 33 – мешканці села Басівки, решта – працівники ПП «Оліяр», котрі є підставним особами», – розповів Володимир Думич.

Мешканці висловили спротив, і справа про повернення цих земель перейшла у суди різних рівнів. Її розгляд тривав доти, доки Прокуратура Львівської області не подала в Пустомитівський районний суд подання про визнання недійсним державних актів на право власності 158 осіб на 247 га. Таким чином, розпочався процес повернення цієї землі громадам Годовиці та Басівки.

Решта, 118 га землі «потонуло в судах». Щодо ділянки розміром 65 га, то Львівський адміністративний суд двічі не прийняв до розгляду подання на скасування актів про її передачу. Що стосується 53 га землі, яку передано фермерському господарству «Біля Рати» селищною радою в оренду терміном на 10 років, то Львівська прокуратура подала апеляцію до Львівського адміністративного суду на скасування постанови про приватизацію.

«Ми маємо 864 підписів селян про розподіл цих 365 га землі між ними, але до них ніхто не прислухався: ні депутати, ні районна адміністрація, ні обласна. Не було проведено жодних громадських слухань. Громада активізовуватиметься і боротиметься за свою землю», – зазначив голова ініціативної групи сіл Годовиця і Басівка Петро Далівський.

Що стосується винних у рейдерському захопленні землі, то начальник управління представництва захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Львівської області Олег Вітрук стверджує: «Поки триває судова тяганина ми не можемо притягнути тих чи інших осіб до кримінальної відповідальності. Коли в судовому порядку буде доведено, що дійсно весь цей процес незаконний і акти будуть скасовані, тоді буде йти мова про притягнення винних до кримінальної відповідальності».

Архіви