На Львівщині поменшало аптек, де виготовляють ліки

На Львівщині стає все менше аптек, де фармацевти самі виготовляють ліки. Лише цього року від виготовлення ліків відмовилось дві аптеки, а ще три, які також виготовляли ліки та були в комунальній аптечній мережі, перестали існувати.

Про це 30 травня на круглому столі повідомила начальник Державної інспекції з якості лікарських засобів у Львівській області Емілія Подляшецька.

«Виготовлення в аптеках ліків – це власне їхня соціальна складова. Серед цих ліків – очні краплі, порошок антигрипін, настої, мікстури та інших – дія таких ліків, нічим не гірша від завізних. За останній рік 5 аптек перестали виробляти самостійно ліки (3 – з них ліквідовано, а 2 – відмовилися це робити), відтак в області є 54 аптеки, які займаються виробництвом ліків», – зазначила Емілія Подляшецька.

Вона додала, що у Львові таких аптек, які є не в лікарняних установах і виготовляють ліки – 12. Причина закриття таких аптек, нерівні умови діяльності комунальних і приватних аптек.

Окрім цього, як додав генеральний директор Львівської обласної аптечної корпорації Михайло Яремчук, свого часу існувала постанова №447, яка чітко регламентувала відстань між аптеками (600 м), окрім цього заклади охорони здоров’я звільнені від земельної реформи натомість, комунальні аптеки все одно цей податок платять, на державному рівні має бути передбачена програма кредитування комунальних аптечних закладів (чого зараз немає, натомість ці комунальні аптеки кредитують ліками лікарні).

Архіви