На Львівщині оголошено Всеукраїнський конкурс дитячої писемної творчості «Україна, в якій я хочу жити»

30 березня 2010 року у Прес-клубі відбулася прес-конференція на тему:  «Старт Всеукраїнський конкурс дитячої писемної творчості «Україна, в якій я хочу жити».

Дорослі звикли приймати рішення, опираючись на досвід прожитих років і на свої, інколи категоричні та консервативні, уявлення про світ. Чи часто вони дослухаються до думки дітей? Чи знають, якими кольорами змальовують вони своє майбутнє, про що мріють? Діти ж мають власне судження і бачення, яким не можна нехтувати. Особливо в таких важливих речах як країна, у якій нам жити.

Минулого року «Компанія Гердан», Національний музей у Львові, Львівська організація Національної спілки художників України організували конкурс дитячого малюнка «Україна, в якій я хочу жити» серед дітей художніх шкіл. На адресу конкурсу отримано 707 робіт з усіх куточків України, і виставка, створена зі сотні найкращих картин, з великим успіхом і головне – на радість дітям – відбулася у Львові, Кривому Розі, Запоріжжі.

Цього року до дітей-художників приєднаються й діти-письменники. Всеукраїнський конкурс дитячої писемної творчості «Україна, в якій я хочу жити» охопить усіх школярів України. І кожна дитина матиме шанс написати свій твір, своє бачення тієї неформальної України, в якій їй хочеться жити. Для одних це дуже приватна історія, прожитий епізод, котрий дитина збереже у пам’яті на все життя, для інших – візія, креативна ідея чи заповітна мрія. Головне, щоб усі ці дитячі твори були справді написані дітьми і писалися щиро й натхненно. Жанрова палітра достатньо широка: новела, оповідання, казка, есе. Широкий і віковий спектр учасників конкурсу: від 7 до 17 років. 

Але головною подією проекту має стати вихід книжки, яка міститиме твори переможців – і малюнки з минулорічного конкурсу, і літературні твори з цьогорічного. Книга, що є, властиво, мистецьким альбомом, буде презентована на вересневому Форумі видавців у Львові.

Для реалізації цієї ідеї об’єдналися львівські видавництва «Піраміда» і «Видавництво Старого Лева», «Компанія Ґердан» і Мистецький фонд ім. Короля Данила.

У журі працюватимуть відомі письменники і видавці, зокрема запрошено до участі Івана Малковича.

Архіви