На Львівщині найбільше порушують закон про публічну інформацію органи місцевого самоврядування

Протягом 2012 року прокуратура Львівської області внесла 11 подань на усунення порушень вимог Закону «Про доступ до публічної інформації».

Про це повідомила старший помічник прокурора Львівської області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Сюзанна Лев на засіданні Львівського прес-клубу.

Сюзанна Лев розповіла, що за наслідками розгляду згаданих подань, до відповідальності притягнули 14 посадовців органів влади, в тому числі 5 посадовців органів контролю.

За словами Сюзанни Лев, торік органи прокуратури внесли 63 документи прокурорського реагування на усунення порушень вимог Закону. За наслідками розгляду цих порушень до відповідальності притягнули 10 посадовців органів влади та місцевого самоврядування.

Старший помічник прокурора додала, що здебільшого порушниками є посадовці органів місцевого самоврядування. Крім того, органи прокуратури вносили документи реагування на порушення діяльності територіальних органів СЕС, МНС і Пенсійного фонду України.

Також в листопаді минулого року апарат прокуратури області вніс подання на адресу керівництва Львівської ОДА щодо порушень вимог чинного законодавства щодо опублікування розпоряджень голови ЛОДА.

Найчастіше, за словами Сюзанни Лев, Закон «Про доступ до публічної інформації» порушують в частині оприлюднення проектів рішень, які приймають органи влади та місцевого самоврядування, розміщення відомостей на їхніх офіційних сайтах, а також несвоєчасного та неповного надання інформації на запити.

Архіви