На Львівщині масово проголосували заробітчани

На львівські дільниці масово з’явилися для голосування особи, які проживають за кордоном і перебувають на консульському обліку. Це є особливість західного регіону.

Про це сьогодні, 25 жовтня, під час відеомарафону «Вибори 2015: як Львівщина обирає нову місцеву владу», який відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомив  представник Комітету «За відкриту демократію» (США) Нікодем Щигловський.

– Ці люди  повинні би були отримати всю інформацію щодо виборів та законодавства у своєму консульстві. Натомість, вони приїхали сюди голосувати,  – дивується він.

А якихось особливих грубих порушень на дільницях у Львові та області він не помітив.
Зы свого боку, спостерігач за виборами Ольга Давид тільки у Яворівському районі зауважила дуже багато порушень.

– Ми звернулися до правоохоронних органів про діяльність та бездіяльність комісій в Яворівському районі, які варто розглядалися через кримінальний кодекс, – каже вона.

Наприклад, неповносправний, який потребує голосувати вдома, отримав запрошення на вибори, де не вказано ані номеру телефону, за яким можна звернутися, ані години роботи комісії.

– Або ж члени яворівської районної комісії не вважають за потрібне надавати інформацію на дошці оголошень і не вважають, що це порушення, – каже вона.

За її словами, члени виборчих комісій скаржилися, що не забезпечують пломбами на скриньки, бюлетенями, протоколи надійшли тільки о 12 годині.

– Це просто жахливе ставлення до членів виборчих комісій найнижчого рівня. Якщо так буде продовжуватися далі, то на наступні вибори ми не знайдемо нікого, хто би погодився  працювати у цих комісіях, – прогнозує Ольга Давид.

Архіви