На 40% зросла кількість молдован, які прагнуть нелегально потрапити через Україну в ЄС

У першому кварталі цього року на 30–40% зріс потік громадян Молдови – нелегалів, яких затримують на ділянках «зеленого» кордону («зеленим» прикордонники називають весь кордон за винятком КПП). Про це сьогодні, 16 квітня, під час засідання Прес-клубу повідомив начальник Львівського прикордонного загону, підполковник Андрій Бура.

На думку А. Бури, такій кількості нелегалів сприяє нестабільна політична ситуація в Молдові. «В зв’язку з політичною ситуацією, виборами в Молдові, ми очікуємо ще більше нелегалів з цієї країни», – наголосив він.

А. Бура розповів, що молдовани, зазвичай чоловіки, безперешкодно перетинають український кордон, адже у нас безвізовий режим, далі потрапляють в Одесу, а вже потім на терени Львівської області. «Зазвичай, вони не просять притулку ні в Україні, ні в Польщі. Через Польщу вони намагаються нелегально потрапити до Франції, Німеччини, Австрії, Італії, Португалії», – розповів підполковник.

За його словами, затриманих нелегалів відправляють до суду, після рішення якого, здебільшого, впродовж місяця нелегали мають покинути території України. Та, за словами прикордонника, дуже часто вони знову і знову намагаються перетнути українсько-польський кордон.

ЗІК

Архіви