Мізерна зарплатня: у Львові наполягають на збільшенні зарплат працівникам дошкільних установ

У Львові катастрофічно бракує місць у дитсадках. Попри те, що мерія вказує на число 700-800, експерти від «Європейської солідарності» нарахували набагато більшу кількість – понад 4 300.

Але є ще одна проблема, яка ставить під загрозу дошкільну освіту, пише DailyLviv.

– Я не політик, я – людина освіти, але я наполегливо апелюватиму до нової влади, яка  прийде після 25 жовтня, лобіювати інтереси вихователів, – заявила  Світлана Ущапівська, директорка закладу дошкільної освіти №96, яка є кандидаткою від «Європейської Солідарності» до Львівської районної ради від Шевченківського району.

Освітянка заявила, що роль вихователя дитячої дошкільної установи нині повністю знівельована. Хоча ця професія мала би бути престижною і відповідно оплачуватись.

– Люди довіряють нам найдорожче – своїх дітей. Ми не тільки доглядаємо дитину: годуємо, водимо на прогулянку, вкладаємо спати. Ми навчаємо її, виховуємо, закладаючи основи майбутньої особистості.  Мабуть, мало хто про це замислюється.

Нині є нестача кадрів у садочках: на мізерну зарплату, за її словами, мало хто погоджується працювати. Говорити про престиж професії не доводиться

– Вихователями часто працюють жінки, які не є мешканками міста. Їм потрібно винаймати житло, але зарплати не вистачає. Я не хочу, щоб на роботі мої працівники думали, де би їм ще підзаробити. Я хочу, щоб вони усміхались дітям і отримували задоволення від своєї професії. Збільшення зарплат працівникам дошкільних установ – це одна з нагальних потреб, які має вирішити влада, – наголосила Світлана Ущапівська.

Мерія у 5-6 разів занижує «незручну» статистику: нардеп у Львові розповів, скільки дітей не можуть потрапити до дитсадків.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви