Міноборони продає свої землі. Замість того, щоби давати їх учасникам АТО

Міністерство оборони має достатньо землі та житлових об’єктів, які би можна було надати учасникам АТО. Проте міністерство не поспішає їх надавати.

Про це сьогодні, 25 березня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему «Правда про виділення земельних ділянок учасникам АТО на Львівщині: реалії та спекуляції» повідомив голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Микола Кобільник

– Міністерство має безліч закинутих гуртожитків, земельні ділянки, інші об’єкти. Учасники АТО могли би самі відремонтувати ті гуртожитки, освоїти ці землі. Але у Верховній Раді розгляд цього питання чомусь призупиняють. Мабуть, чекають якісь бізнес-структури, які зацікавлені в цих землях, – каже він.

Його слова підтверджує голова Громадської ради при головному управлінні Держземагенства у Львівській області Ярослав Мандрук.
– Біля Львова, у Брюховичах, є 140 га землі, які належать Міністерству оборони. Львівська облдержадміністрація зверталася до Кабміну з проханням про передання цієї земельної ділянки. На що Кабмін відповів: ми будемо продавати цю ділянку, а виручені кошти, можливо, вам надамо, – каже він.

За словами Миколи Кобільника, хлопці на сході воюють не за земельні ділянки. Але якщо вже держава пообіцяла, то нехай виконує.
– Держава не зробила жодного механізму, щоби це полегшити. І не дають повної інформації. Наприклад, не повідомляють, що якщо ти до війни вже отримав ділянку, то другий раз вже не нададуть. І не має значення, що ти є учасником АТО, – каже Микола Кобільник.

Він зазначив, що серед його бойових побратимів з 80-ї аеромобільної бригади близько 30% не претендують на земельні ділянки, тому що вже отримали їх до війни.

Крім того, за його словами, є випадки, коли депутати сільради не бажають надавати землю своїм же виборцям, учасникам АТО.
– Кілька місяців тому в Ясниській сільській раді депутати відмовляли у наданні земельної ділянки, що обурило простих мешканців. І дійшло навіть до бійки. А для депутатів та земельна ділянка була ласою в комерційному плані, – каже Микола Кобільник.

Він нагадав, що зараз починається демобілізація, отож варто очікувати масового подання документів від учасників АТО на отримання земельної ділянки.

Архіви