Металодетектори змушують абітурієнтів іти на ЗНО зі шпаргалками, – експерт

Один із абітурієнтів, якого вигнали з пункту ЗНО, планує позов до суду. Працівники, які його вигнали, кажуть, що абітурієнт мав шпаргалки.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Як ЗНО реформує систему освіти, а як освітня система профанує ЗНО?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила  спостерігач «Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш. 

– Він мотивує це тим, що шпаргалка, яка була знайдена, була, насправді, не шпаргалкою, а молитвою. Наразі судового позову немає, але на засідання апеляційної комісії він приходив з двома юристами, – розповіла спостерігач. 

За словами директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк, цього року під час незалежного оцінювання з української мови та літератури вирішили не перевіряли абітурієнтів з металодетекторами. А на настуне тестування вже більшість прийшла з мобілками та іншими гаджетами. 

– І щоразу є люди, які забувають витягнути навушники, флешки, телефони, дротики якісь, – каже вона. 

Суворий контроль за цим змусив нинішніх абітурієнтів згадати старі добрі шпаргалки. 

– Абітурієнти використовують шпаргалки, написані від руки або ж надруковані,тому що їх не можна виявити металодетектором. Абітурієнти їх залишають у вбиральні чи за батареєю в коридорах, – каже Наталія Радиш.

За її словами, в обов’язки чергових входить огляд усіх можливих місць схованок шпаргалок. Проте не завжди бувають чесні та добросовісні працівники в пунктах тестування. 

– На одному з пунктів тестування працювала мама абітурієнтки. Понад те, вони опинилися разом в одній аудиторії. Коли на це звернув увагу інший працівник, то цю маму відразу замінили. Хоча вона мала сама повідомити про те, що тут складають тестування її родичі, – розповіла спостерігач.   

Архіви