Мешканці Львова отримали законне право відмовитися від неякісних поcлуг ЖЕКів

Мешканці Львова отримали право вибирати перелік послуг з обслуговування будинків та прибудинкових території в ЛКП (ЖЕКах), встановлювати їхню реальну вартість та подавати своє рішення на затвердження міськвиконкому. Такий порядок закріплений постановою Кабміну №529 від 20 травня 2009 року. Про це сьогодні, 1 липня, під час прес-конференції повідомив депутат Львівської міськради, член ГФЛ Теодор Дяків.

За словами Дяківа, рішення про зменшення переліку послуг ЖЕКу мають бути прийняті більшістю мешканців будинку. Відтак, як переконаний депутат, поставлено остаточну крапку у тривалому нехтуванні міською владою законних прав мешканців обирати лише необхідний перелік послуг і не платити за послуги, які надаються неякісно, або ж не надаються взагалі.

«Не йдеться про те, щоб відмовитись від послуг одного ЖЕКу і перейти до іншого. Ця постанова стосується мешканців, які готові до самоорганізації. Як показує досвід, скарг мешканців про ненадання або неякісне надання послуг ЖЕКами є дуже багато. У цих випадках люди хотіли б самі це робити», – пояснив Дяків.

ГФЛ пообіцяв розробити детальну інструкцію практичного використання постанови Кабміну та бланк документа, який після заповнення будинковими комітетами можна буде подавати на затвердження міськвиконкому.

ЗІК

Архіви