Те, що в Донецьку громадяни не змогли проголосувати, означає, що фальсифікацій не буде.
За її словами, для бізнесових структур у Донецьку зараз дуже важливо, щоби вибори відбулися.
– Адже бізнес потребує чітких єдиних правил співпраці. А зараз у нас кожен запроваджує свої правила. Тому бізнес очікує на правила від легітимної влади, – каже Тетяна Шашкова.
Саме тому більшість донеччан сьогодні прийшли на свої дільниці і були здивовані тим, що двері зачинені, а написи-пояснення були інколи смішними.
Тим часом заступник голови ДОГО ВГО «Комітет виборців України» Олег Гришин вважає, що вибори на Донеччині проходять добре. На 15.00 в області проголосувало 73 тисячі осіб.
– Якщо проголосує сто тисяч, то це вже можна вважати, що політично регіон вибори провів, – каже Олег Гришин.
За його словами, такої ситуації за роки Незалежності ще не було, тому звинувачувати когось в зриві виборів, не варто. Дуже багато краян виїхало на вибори в інші регіони країни. Найбільші оптимісти залишилися і до останнього дня сподівалися на краще.
– Ми отримали сотні дзвінків з питанням: «Ми прийшли на дільниці, вони закриті, що робити?», – каже заступник голови ДОГО ВГО «Комітет виборців України».
Ті, хто не зміг проголосувати на виборчих дільницях, об’єдналися в інтернеті і там висловили свою підтримку тому чи іншому кандидатові. Їхні голоси, звісно, не будуть зараховані офіційно. Але це показник того, що і в цьому регіоні хочуть голосувати.
Регіональний координатор громадської організації "Центр.UA" Валентин Краснопьоров вважає, що в деяких випадках проведення виборів залежало і від конкретного мера.
– Артемівськ розташований біля Словянська. Але там мер постановив провести вибори – вони й відбуваються. А в більшості міст мери просто здалися, – каже Валентин Краснопьоров.
Хоча в більшості своїх донеччани пасивні тому, що вважають, що кандидата-переможця вже «спустили» згори, тому від їхнього голосу вже нічого не залежить.