Мешканці Донеччини голосують або в інших регіонах, або в інтернеті

Те, що в Донецьку громадяни не змогли проголосувати, означає, що фальсифікацій не буде.

Про це під час відеомоста-марафону «Україна вибирає Президента», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу, з певною надією сказала голова громадської організації «Взаємодія» з Донецька Тетяна Шашкова.

За її словами, для бізнесових структур у Донецьку зараз дуже важливо, щоби вибори відбулися.

– Адже бізнес потребує чітких єдиних правил співпраці. А зараз у нас кожен запроваджує свої правила. Тому бізнес очікує на правила від легітимної влади, – каже Тетяна Шашкова.

Саме тому більшість донеччан сьогодні прийшли на свої дільниці і були здивовані тим, що двері зачинені, а написи-пояснення були інколи смішними.

Тим часом заступник голови ДОГО ВГО «Комітет виборців України» Олег Гришин вважає, що вибори на Донеччині проходять добре. На 15.00 в області проголосувало 73 тисячі осіб.

– Якщо проголосує сто тисяч, то це вже можна вважати, що політично регіон вибори провів, – каже Олег Гришин.

За його словами, такої ситуації за роки Незалежності ще не було, тому звинувачувати когось в зриві виборів, не варто. Дуже багато краян виїхало на вибори в інші регіони країни. Найбільші оптимісти залишилися і до останнього дня сподівалися на краще.

– Ми отримали сотні дзвінків з питанням: «Ми прийшли на дільниці, вони закриті, що робити?», – каже заступник голови ДОГО ВГО «Комітет виборців України».

Ті, хто не зміг проголосувати на виборчих дільницях, об’єдналися в інтернеті і там висловили свою підтримку тому чи іншому кандидатові. Їхні голоси, звісно, не будуть зараховані офіційно. Але це показник того, що і в цьому регіоні хочуть голосувати. 

Регіональний координатор громадської організації "Центр.UA" Валентин Краснопьоров вважає, що в деяких випадках проведення виборів залежало і від конкретного мера.

– Артемівськ розташований біля Словянська. Але там мер постановив провести вибори – вони й відбуваються. А в більшості міст мери просто здалися, – каже Валентин Краснопьоров.

Хоча в більшості своїх донеччани пасивні тому, що вважають, що кандидата-переможця вже «спустили» згори, тому від їхнього голосу вже нічого не залежить.

Архіви