Члени ДВК не вмотивовані кандидатами

Більшість членів дільничних виборчих комісій Львівщині не вмотивовані кандидатами у Президенти України. І це видно. Люди спокійно, без тиску можуть виявити власну громадянську позицію. Не виявлено фактів підкупу, усіляких «каруселей», спроб фальсифікацій та інших негативних явищ, пов’язаних із виборчим процесом.

Про це під час відеомоста –марафону «Україна вибирає Президента», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу, зазначив директор Західноукраїнського регіонального навчального центру Віталій Лесюк.

Загальний настрій на виборчих дільницях чимось нагадує початок 90-х років минулого століття, наголосив експерт.

Учора були певні страхи, що комісії не впораються із своїми завданнями, що можуть виникнути черги. Проте їх вдалося уникнути завдяки кількісному збільшенню комісій. І працюють вони злагоджено, повідомив Віталій Лесюк.

Що ж стосується загалом ситуації, то маємо сьогодні неготовність українських законодавців швидко реагувати на виклики. Зокрема, це стосується і можливості електронного голосування, і створення надійного захисту від хакерських атак на сервер ЦВК тощо, вваажають експерти. 

На думку Олега Процака, експерта Інституту політичних технологій, другий тур президентських виборів не є бажаним з багатьох причин. І, насамперед, тому, що буде жорсткіша кампанія з боку обох претендентів. У теперішній ситуації громадяни України можуть цього і не сприйняти.

Архіви