Мешканці АТО хочуть «розстрільної» дисципліни, – офіцер зі Львова

Мешканці зони АТО потребують сильну руку і звикли підпорядковуватися тому, хто діє з позиції сили.

Про це сьогодні, 4 березня, на прес-конференції-дискусії у Львівському прес-клубі на тему: «Цивільно-військові місії: формування їх, статус і вплив на стабілізацію ситуації в зоні АТО» заявив офіцер групи цивільно-військового співробітництва в зоні АТО, майор Владислава Назаркевич.

– Мені казали: «Навіть якщо ви переможете сепаратизм, запит на сильну руку збережеться. Прийде якийсь супермафіозі, створить свій клан. Тому що тут люди звикли підпорядковуватися». Це не я кажу, так кажуть люди, які виросли і здобули освіту в тих краях, – говорить військовий, який щойно, в понеділок, повернувся із зони АТО.

За його словами, українська влада і збройні сили дуже лояльні до людей.

– Ось що мені розповідають місцеві: «Ви ж слабаки, ви ж не боретеся з мародерством. От була в нас «днр», вони спіймали мародерів, одного розстріляли, другого повісили на дерево за ноги, провисів два дні – і мародерство зникло. Так само і наркоманія. А ви так не вмієте,  – цитує місцевих Владислав Назаркевич.

За його словами, ці словами йому казали освічена люди.

– За логікою цієї людини, я би мав поставити до стінки всіх, хто вважає українську владу слабкою.  Якби ми так робили, вони би нас боялися. Але ж ми не хочемо, щоби нас боялися. Ми хочемо, щоби нас розуміли, – каже військовий.

Архіви