Майже 2 тисячі кредитів на понад 5 млрд грн: як працює програма Доступні кредити на Львівщині та хто може отримати кредит під 0%

«Доступні кредити 5-7-9%» – державна програма кредитування бізнесу спрямована підсилити фінансові можливості підприємців, сприяти створенню нових робочих місць. Нещодавно Львівщина розширила можливості Програми додавши додаткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на інвестиційні цілі під 0% річних.

Відтак, Львівська область разом із тривалою першістю в Державній програмі стала пілотною в Україні з розширення її можливостей для підприємців, які створюють нові робочі місця.

Про це сьогодні, говорили під час брифінгу у Львівському прес-клубі, пише Dailylviv.com.

«Станом на кінець вересня у Львівській області вже видали 1956 кредитів на суму 5 млрд 135 млн грн для представників мікро-, малого та середнього бізнесу. Найбільше кредитують Банк Львів, Кредобанк, серед державних – Ощадбанк, Приватбанк. Приємно відзначити, що наша область є першою в Україні з кредитуванню у цій програмі. У розрізі галузей, на які найбільше видають кредити, на першому місці є гуртова та роздрібна торгівлі – 37%, переробна промисловість – 22%, та сільське господарство – 18%. За цілями кредитування на першому місці – кредитування на поповнення обігових коштів, на другому місці – рефінансування, на третьому – кредитування на інвестиційні цілі», – розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Орест Гринів.

Окрім підтримки, передбаченої програмою Доступні кредити, підприємці саме Львівщини мають додаткову можливість – отримати ставку за кредитом 0%.

«Ми об’єднуємо дві програми – обласну програму Конкурентоспроможності Львівської області  і державну програму Доступні кредити 5-7-9% за інвестиційним компонентом. Тобто для підприємців Львівської області, які взяли кредити на інвестиційні цілі і створили робочі місця, ми дофінансовуємо кредитну ставку до 0%. Тобто, держава компенсує до ставки 5%, 7% або 9%, а ми у випадку створення робочих місць і успішної реалізації інвестиційних проектів, компенсуємо до 0. Ми стимулюємо людей показувати свої фінансові результати для того, щоб банки могли надавати ці кредити, а також створення нових робочих місць»,- додав Орест Гринів.

Відтак, якщо підприємець хоче скористатися можливостями програми «Доступні кредити 5-7-9%» йому потрібно звернутися у один із банків-партнерів програми, подати заявку, і якщо банк прийме позитивне рішення, то він отримує кредит за одним з трьох компонентів програми: рефінансування попередньо взятого кредиту, поповнення обігових коштів або реалізація інвестиційного проєкту.

Що ж стосується пілотного проєкту «0%», то після того, як підприємець візьме кредит на реалізацію інвестиційних цілей в межах Доступних кредитів, йому потрібно створити робочі місця. Таким чином він потрапляє у перелік підприємців, які можуть отримати додаткове відшкодування з обласного бюджету за програмою конкурентоспроможності Львівської області. Рейтингування будуть проводити щороку, відтак ті підприємці, які створять найбільшу кількість робочих місць, матимуть ставку «0%» на рік часу. Рейтингування проводиться автоматично, адмініструє цей процес Фонд розвитку підприємництва. У випадку, якщо підприємець потрапляє у вищезазначений рейтинг підприємств з найбільшою кількістю створених робочих місць, йому потрібно буде лише підписати додаткову кредитну угоду з банком.

Станом на кінець вересня на додаткове відшкодування відсоткової ставки за кредитами на інвестиційні цілі у Львівській області вже компенсували підприємцям 3 мільйони гривень.

Архіви