Марка авто – визначальна. Працівники ДАІ вибирають суму штрафу самовільно

Штраф через фото. Львівські водії нарікають на даївців з візиром. Останні фотографують автомобілі на приватному транспорті. Також водіїв обурює неввічлива поведінка інспекторів – вони виписують протокол без жодних пояснень.
   Водія-інваліда Ігоря Єнальєва інспектор ДАІ оштрафував на 300 гривень за порушення правил автостоянки. Чоловік пояснює, припаркував своє авто поблизу лікарні, оскільки сам не може далеко ходити. Даівець працював з візиром на приватному транспорті і не заходів давати жодних пояснень.
Пан Ігор: „Я нарвався на таку відповідь, що мене просто здивувала. А в мене на вас часу нема. Вам не подобається – йдіть у ДАІ і пишіть скаргу”.
   Оскаржувати дії даівців можна у самій інспекції.  Для цього потрібно звернутися із відповідною заявою – розповідає представник обласного управління ДАІ Андрій Дорош. Після цього буде проведено службове розслідування. Якщо факт порушення з боку інспектора буде підтверджено на нього чекає покарання – догана (як мінімум) і  звільнення (максимум). „До кожної заяви, яка поступає, чи скарги, на адресу управління ДАІ, проводиться службова перевірка і проводиться висновок службової перевірки. На підставі цього висновку вже приймається рішення”, – наголошує Андрій Дорош.
   Звернення до Державтоінспекції справа невдячна і майже безрезультатна – розповідає юрист Анна Дулиба. За її словами, на більшість заяв водіїв відповідь приходить одна «У діях інспектора ДАІ порушень не вбачається». Тому правди краще шукати одразу в суді.
Юрист Анна Дулиба: „До суду пишеться позовна заява, надається копія документів. Штраф ти не оплачуєш. Тобто, якщо ти оскаржуєш штраф – ти не оплачуєш. Від сплати держмита ти теж звільнений. Тобто, це недорого. Це єдине, що затягується у часі. І може справа розглядатися як від 2 місяців, до півроку”.
   А тим часом Ігор Єнальєв вже звернувся до суду і рекомендує це робити й іншим водіям, які потерпіли від свавілля інспекторів. Чоловік навіть вимагатиме компенсації моральних збитків.

Ірина Курій

Архіви