Мальтійська служба допомоги і «Голос країни» Павло Табаков презентують довготривалий проект-промоцію читання дітьми унікальних книжок в інтернатах Львівщини

Стартував новий довготривалий проект Мальтійської служби допомоги – проект промоції читання книг серед дітей, що живуть в  інтернатах Львівщини. Мальтійська служба, працюючи для дітей з інтернатів та сиротинців області, щоразу більше уваги намагається приділяти освітньому, просвітницькому, мистецькому та культурологічному аспектам виховання дітей в цих закладах. Книжковий проект, який маємо нагоду запрезентувати громадськості сьогодні, є складовою цієї просвітницької праці. Внаслідок кількамісячної роботи над проектом та співпраці з письменниками, видавцями і літературознавцями, МСД склала унікальний список якісних видань з понад 350-ти одиниць, закупила книги, і передає їх до інтернатів Львівщини.

 

Нашою метою є запропонувати дітям непересічну літературу (ми здійснили підбірку видань, які становлять щонайкращу літературу, видану в Україні за останній десяток років. Причому наша добірка, окрім вікової, поділяється на кілька інших категорій: художні тексти; художньо і високоестетично оформлені видання; науково-пізнавальні, довідкові, енциклопедичні видання; просвітницькі, науково-популярні видання, життєписи, біографії; краєзнавчі, художні альбоми), удоступнити таким дітям можливість користуватися унікальною і не дешевою літературою, і таким чином усіма можливими способами залучати дітей до читання книжок, збудити у них цікавість і любов до контакту з якісною книгою, бажання пізнавати нове і творити самому, допомагати будувати цілісну і якісну особистість.

 

Нам також вдалося налагодити спільну роботу з кількома важливими партнерами як в Україні (Літературна премія «Великий Їжак»), так і за межами країни (фундація Cala Polska Czyta Dzieciom, Польща). І ми сподіваємося, що внаслідок резонансу здійснених нами кроків і набутого досвіду, можливе продовження активного розвитку у цій сфері. Можливо, навіть, започаткування української версії Cala Polska Czyta Dzieciom.  Польські партнери виявили готовність до співпраці. Але шерег промоційних подій ми збираємось здійснювати вже зараз. У нас є двосторонні домовленості із зірками української музики про виїзди до інтернатів області з невеликими програмами спільного читання, музикування, спілкування, які б допомагали у справі підняття інтересу до книги, освіти, знань саме у цьому середовищі; підняли рейтинг книгочитання серед дітей і зробили його модною, трендовою справою. Наразі нас підтримали Андрій Кузьменко (Скрябін), Тарас Чубай,  Піккардійська Терція, Павло Табаков. Власне, володар відзнаки «Голос Країни» Павло Табаков зголосився сьогодні разом із нами презентувати цей проект, поділитися своїм досвідом читання книг, і вирушить у першу нашу агіт-мандрівку до інтернату у Старосамбірський район. Восени, після ознайомлення дітей з текстами, плануємо здійснити також ряд виїздів у інтернати для зустрічі з найцікавішими і улюбленими авторами, аби мати змогу інтерактивно і предметно попрацювати з дітьми;  також з кількома ілюстраторами, аби кожен бажаючий міг спробувати себе в якості книжкового художника. Всі ці заходи буде реалізовано в рамках програми активної промоції здійсненого нами поповнення бібліотечних фондів та читання книг дітьми у інтернатах загалом.

 

Додаткова інформація:

Софія Палюх

Мальтійська служба допомоги у Львові

+38 0972141302

032 275 12 00

[email protected]

Довідка.

Мальтійська Служба Допомоги – благодійна допомогова організація, що працює у сфері благодійної соціальної недержавної допомоги у Львові 20 років поспіль. Основними напрямками діяльності МСД є допомога:

        дітям з інтернатів і сиротинців (це щорічна акція «Святий Миколай – дітям з інтернатів», допомога інтернатам і сиротинцям Львова та області впродовж року у вирішенні нагальних проблем побуту та життя в цих закладах);

        малозабезпеченим особам похилого віку (діють два постійні проекти підтримуючого харчування для стареньких – «Благодійна кухня» – гарячі обіди у стаціонарних пунктах роздачі їжі та «Кухня на колесах» – приготування та доставка гарячих обідів додому особам, що обмежені у пересуванні; організація щорічних Великодніх кошиків та Різдвяних гостин для малозабезпечених  потребуючих осіб похилого віку);

        неповносправним особам та особам з особливими потребами (діти з вадами розвитку, що мешкають в спецзакладах Львова і області, особи з вадами зору, інваліди).

Архіви