Лише один військовослужбовець з десяти може надати меддопомогу – майор

За останні 19 років в ЗСУ тричі ліквідовували службу санінструкторів, але потім повертали.

Про це сьогодні, 10 листопада, під час дискусії на тему: «Запровадження в Збройних силах України медичної доктрини за стандартами НАТО. Досвід Канади», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив фельдшер медичної служби 30-ої окремої механізованої бригади, старший сержант Збройних сил України Олег Брацюк.

– Зараз посади санінструкторів є у кожній механізованій та окремій ротах. На мою думку, вони потрібні. Тому що санінструктор відповідає не тільки за надання невідкладної допомоги, але і за навчання особового складу, – каже він.

За його словами, у кожному відділенні ЗСУ є штатна посада стрільця-санітара, в кожному взводі (на 30 осіб) є посада санітара, в кожній роті – санітарний інструктор, а в батальйоні є начальник медичного пункту та два санінструктори

Керівник медичної групи українсько-канадських навчань, майор Збройних сил Канади Аарон Мінклей (Aaron Minkley) каже, що вони намагаються навчити всіх військовослужбовців надавати медичну допомогу.

– Але виходить, що одна людина серед десяти спроможна це зробити. А якщо мова йде про лікарів, то це один медик на 30 осіб. Я не буду вдаватися в деталі. Але якщо ми говоримо про три роти, тобто 300 осіб, то рекомендується мати лікаря, медичного асистента і додатковий медичний персонал, – каже він.

Архіви