Лише два кандидати на посаду ректора Львівського медуніверситету представили свої програми ЗМІ

26 вересня цього року 1560 осіб, студентів та працівників, будуть обирати ректора Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Обіймати цю посаду протягом п’яти наступних років виявили бажання чотири особи.

Проте представити свої програми у відеоефірі сьогодні, 15 вересня, у Львівському прес-клубі,  наважилися тільки двоє.

Доктор медичних наук, професор Інституту післядипломної освіти Івано-Франківського медичного університету, академік Академії наук вищої освіти України, академік Української академії наук, Заслужений лікар України. Ростислав Ступницький розповів, що тридцять років тому він прийшов навчатися до Львівського медінституту сімнадцятирічним юнаком.

– Я зайшов нещодавно в гуртожиток, в якому я жив, в аудиторії, в яких вчився. І там нічого за 30 років не змінилося, – дивується він.

Тож змінювати є що, і є куди рухатися. Він пропонує на базах факультетів створити інститути.

– Я знаю, які проблеми виникають у декана, щоби закупити папір, не кажучи вже про якесь обладнання. Не може одна особа, ректор, знати проблематику цілої медицини. Саме тому мають бути фахівці-директори інститутів, які вирішуватимуть проблеми, – вважає він.

Також Ростислав Ступницький зауважив, що програма і години навчання у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького не збігаються з міжнародними програмами. Через це випускники не мають можливості нострифікувати свої дипломи за кордоном. А, отже, навчатися і працювати там. 

Крім того, кандидат на посаду ректора вважає, що викладачам треба надати можливість проводити приватну практикуі і в такий спосіб отримувати додатковий дохід. Це дасть можливість викладачам відмовитися від хабарів.

Також корупцію можна побороти в дуже простий спосіб – дати всім доступ до інформації. Для цього, на думку Ростислава Ступницького, треба запровадити електронне адміністрування.

Кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячої стоматології стоматологічного факультету Ужгородського національного університету, директор приватної стоматологічної клініки Юрій Бунь вважає, що програма розвитку університету закладена у Статуті вишу. Хіба що, туди можна дещо додати.

– Із запровадженням безвізу наш університет мав би виходити на міжнародний рівень в плані навчання наших студентів за кордоном і закордонних – у нас, – каже він.

За його словами, неодноразово перебуваючи за кордоном, він бачив, що його альма матер має не дуже високий рейтинг. І саме це спонукало його кандидатувати на посаду ректора  вузу.

Як медик, який займається приватною практикою, він має багато думок і програм щодо поєднання навчального процесу та становлення фінансової незалежності вузу. Також він пропонує стимулювати матеріально найкращих молодих науковців.

– Ліпшої стимуляції, ніж матеріальна, я не знаю. Тому я пропоную створення фонду підтримки студентів, які прагнуть займатися науковою діяльністю, – обіцяє він.

Також Юрій Бунь вважає, що варто підвищити увагу до наукових розробок викладачів університету.

– Я є розробником медичних препаратів. Цей препарат міг би випускатися під егідою медуніверситету.  Проте немає розробленого механізму. А зараз я вже маю бачення, як це зробити, – стоматолог з Ужгорода натякає колегам-науковцям, що за його керування, їм буде ліпше працювати.

Крім того Юрій Бунь, як кандидат в ректори, обіцяє зберегти весь викладацький склад. Тому що, на його думку, ці викладачі – найліпші. Водночас він заперечив припущення, що є технічним кандидатом чинного ректора Бориса Зіменковського. 
 

Архіви