Львівський органний зал в час війни: що відбувається

Львівський органний зал у період повномасштабних бойових дій продовжує працювати і приймати відвідувачів. Щомісяця тут організовують понад 30 концертів, відкривають нові виставки, виконують світові премʼєри, працюють з нематеріальною культурною спадщиною, реалізовують інноваційні та соціальні проєкти, кожен з яких покликаний промотувати Україну й українське.

По це під час пресконференції у Львівському пресклубі повідомили керівники Львівського органного залу Тарас Демко і Іван Остапович, пише Dailylviv.com.

“У березні, коли вся країна перебувала в шоку від масованих обстрілів армії рф, захоплення наших земель, нелюдських воєнних злочинів на окупованій територіїкоманда Львівського органного залу знайшла в собі сили створити новий проєкт – бібліотеку електронних нот українських композиторів Ukrainian Scores. Саме в той момент це було надзвичайно важливо, адже про Україну говорить весь світ, і Україна має бути презентована в очах іноземців як країна з багатою культурою, зі своєю ідентичністю, з високопрофесійними митцями, багато з яких зазнавали утисків з боку імперської, а згодом радянської росії. Збереження і зібрання творчої спадщини композиторів – це наша боротьба на культурному фронті”,- зазначили учасники пресконференції.

За словами керівників Органного залу, за час існування проєкту Ukrainian Scores, який налічує близько 3000 творів українських композиторів, є запит на ноти з усіх куточків світу – Європа, Азія, дві Америки, Австралія. Українська музика прозвучала у престижних концертних залах світу у виконанні кращих музикантів.

Почути унікальні записи української музики можна безкоштовно в англомовному мобільному додатку Ukrainian Live. Щотижня в застосунку виходить новий альбом з музикою українських авторів, щотижня креативна команда проєкту готує цікаві музикознавчі тексти, знайомить із біографією митців, створює їх портрети та просуває імена українців у світі.

Нова музика також народжується і звучить під час війни. У Львівському органному залі відбулися світові премʼєри творів, написаних сучасними композиторами під час активних бойових дій. Гра[н]д-опера “Мистецтво війни” композитора Сергія Вілки (лібрето створив Мирослав Лаюк на тексти Сунь-Цзи “Мистецтво війни”) презентувала 7 квітня формація NOVA OPERA. А 17 квітня прозвучав твір Олександра Щетинського, написаний під обстрілами в Києві, – “Lacrimosa”.

Львівський органний зал за період війни став місцем сили для українців, які вимушено залишили свій дім. Так, з березня в Органному працює Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії. Музиканти, які двічі пережили евакуацію (спочатку до Сєверодонецька, а тепер до Львова), щедро дарують своє мистецтво іншим, даючи по кілька концертів на місяць у Львові та з успіхом презентуючи українську музику за кордоном. Нещодавно оркестр повернувся з гастролей у Словаччині.

У Галереї органного залу 19 серпня відкрили особливу виставку – рисунки видатного українського художника Олекси Новаківського з приватних колекцій. Виставка, підготовлена у співпраці з Галереєю сучасного сакрального мистецтва “ICONART”, доступна до перегляду для всіх охочих, адже вхід у галерею на час війни вільний.

Внутрішньо переміщені особи можуть відвідувати концерти в Органному залі безкоштовно, а спільно з центром ЯМаріуполь Органний проводить арттерапію для дітей-переселенців.

Архіви