Львівський медик закликав не карати паліїв сухостою, а запропонувати їм заробіток на біологічній сировині

Штрафи не лякають. Вмовляння не діють. Докори сумління не мордують. Трава і листя на Львівщині й далі горять.

Покласти цьому край силовими методами – неможливо. Потрібно людям запропонувати те, на що вони самі охоче пристануть. Так вважає Юрій Бунь, завідувач кафедри хірургічної стоматології Львівського медінституту, кандидат медичних наук, доцент, кандидат на посаду міського голови Львівської ОТГ, пише DailyLviv.

– Пригадуєте, як за радянських часів купити пристойну книгу можна було лише в обмін на макулатуру? І люди несли стоси газет, журналів, різних паперів – щоб отримати бажаний роман. Не змусити, покарати, а заохотити – так влада має розмовляти із паліями, – сказав Юрій Бунь на засіданні «Хто і якими санкціями має зупинити паліїв сухостою і сміття на Львівщині?» у Львівському пресклубі.

На думку Юрія Буня, цю складну проблему можна було би вирішити просто – наявністю сміттєпереробного заводу на Львівщині. Селяни, замість того, щоб влаштовувати згарища на полях і городах, фасували б гілки та листя і віддавали їх на переробку. Для цього можна було би організувати транспорт, який би таку сировину збирав.

– На Закарпатті у селі Сокриця хлопчина запатентував метод переробки сухого листя і вироблення з нього паперу, але ніхто його не підтримав, – навів приклад Юрій Бунь.  – У багатьох країнах Європи із цієї сировини виготовляють паливні брикети як альтернативу вугіллю і газу. У нас про це мало хто чув. А запропонує якийсь ентузіаст таке рішення – у влади знайдеться тисяча причин, чому такий проєкт не можна реалізувати. Тому так і живемо: караємо, лякаємо, а результату немає. Владі так легше. Проте, це шлях в нікуди,  – констатує Юрій Бунь.

Лікар скептично ставиться до такого «методу лікування» паліїв сухостою, як залякування:

– Людину переконує не страх, а мотивація. Покажіть курцеві рентгенівський знімок його легенів – чи кине він курити? Я сумніваюсь. Покажіть селянину, як виглядають його легені, якщо він з року в рік дихає димом від спаленого листя, – навряд чи це його зацікавить. А якби людина знала, що на сухому листі можна заробити, то з радістю пристала би на таку пропозицію, – упевнений Юрій Бунь.

На випаленій землі швидко зростає урожай онкостимуляторів, – науковиця (відео).

У Львівській облдержадміністрації хочуть дозволити поліції і рятувальникам складати протоколи на паліїв сухостою (відео).

Засідання у Львівському пресклубі 18 вересня 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

Архіви