«Львів завжди був форпостом ідеї незалежності, ідентичності. Для України життєво важливо, хто його очолить» – Турчинов у Львові

Олександр Турчинов, який нині керує центральним виборчим штабом «Європейської солідарності», закликав львів’ян обрати головою Львівської ОТГ свого однопартійця Олега Синютку.

– На місцевих виборах вирішується доля України, бо саме на цих виборах відбувається боротьба між двома таборами: з одного боку – проукраїнські сили, а з іншого – колаборанти, капітулянти, популісти, проросійські сили. І в цих умовах надзвичайно важливо, хто стане очільником Львова, – сказав він під час пресконференції  «Україна та Львів напередодні місцевих виборів», яка відбулась у Львівському пресклубі, пише DailyLviv

Олександр Турчинов наголосив, що для нього Львів завжди був духовним, культурним, моральним камертоном України:

– Тут був форпост української ідеї, незалежності, ідентичності. Не все одно, хто керуватиме цим містом. Іноді доводиться чути, аби голова був добрим господарником. Але в нинішній напружений час не може Львовом керувати господарник, кому все одно, з ким домовитись заради тих чи інших питань. Це – небезпечно для всієї України. Нам потрібен очільник Львова, який би ставив на порядок денний не лише господарські питання, а й був справжнім патріотом. Львів повинен залишатись форпостом, прапором, на який всі орієнтуються вся Україна.

Олександр Турчинов зазначив, що у правлячій партії «Слуга народу» навіть не приховують, що після місцевих виборів будуть об’єднуватись з мадведчуківською силою ОПЗЖ.

– Вони будуть знову намагатися повернути нас в обійми московських катів. Це – принизлива форма капітулянства, яка загрожує суверенній Україні. Львів показав свою чітку позицію на президентських і парламентських виборах. Я сподіваюсь, що на виборах 25 жовтня львів’яни прийдуть на дільниці і проголосуть за «Європейську солідарність» й Олега Синютку. Нам потрібні лідери, здатні вирішити і місцеві проблеми, і стати надійним щитом для всієї України.

Олександр Турчинов також прокоментував запитання журналіста про заяву Андрія Садового від 2014-го року, що «ми вже програли цю війну»:

– Капітулянтські настрої тоді не булі рідкістю, але було боляче почути цю позицію, капітулянський настрій від очільника Львова. Але пан мер промахнувся у прогнозах: Україна не програла війни. Ми змогли не лише зупинити ворога, а й звільнити частину окупованої території. Патріоти, українці робили це ціною свого життя. Хлопці-добровольці в спортивних штанях і кедах йшли проти танків. Саме вони допомогли тоді вистояти і сформувати армію. Ми не програли і не програємо цю війну. Ми переможемо.

До Олександра Турчинова звернувся у прямому ефірі один з глядачів не як до політика, а як до пастора із запитанням: «Всіляка влада від Бога»?

– Бог дає владу, щоб підсилити народ. А іноді таку, щоб покарати або чогось навчити. Але Україні потрібна нова влада – від Бога і така, щоб була з Богом. На жаль, очільники Банкової в Бога не вірять. Не розуміють свій народ, його мову, принижують армію. Віра, мова, армія – не порожні слова. Коли влада буде не лише від Бога, а й з Богом – тільки тоді ми зможемо вистояти,  – сказав він.

Доля України зараз вирішується у Львові – Синютка.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви