Луценко у Львові розповів, як брав на хабарі людей Садового, і що вони говорили на своє виправдання

Колишній Генеральний прокурор України Юрій Луценко закликав львів’ян перегорнути сторінку історії, пов’язану із керівництвом Андрія Садового, і не голосувати за людину, яка «до останнього тримається за табуретку».

– Того самого дня, коли у Львові відкривали трамвай на Сихів, ми затримали у Львові начальника Департаменту ЖКХ на хабарі у 80 тисяч доларів, –  розповів він під час пресконференції «Україна та Львів напередодні місцевих виборів » у Львівському пресклубі. – І це був не єдиний випадок, коли людей ловили на корупції. Мене особливо  «зворушувало», як щиро і здивовано вони пояснювали, що беруть лише 5-7 %  «відкатів», тоді як інші – набагато більше. То хіба ж це злочин?

Про це пише DailyLviv.

Те, що оточення Андрія Садового є корумпованим, Луценко назвав «клінічно встановленим фактом». Однак, не всі особи, проти яких прокуратура за часів його головування порушила кримінальні справи, були покарання після зміни влади.

– Але раз на п’ять років боротьба з корупцією переходить у руки виборців. Якщо ви хочете, щоб ця корупція була і надалі – то, звісно, можна голосувати за Садового, –  сказав Юрій Луценко.

Крім того, ексгенпрокурор наголосив, що його насторожує «політична неадекватність міського голови до галицьких поглядів» і його співпраця з проросійськими силами.

– Без Галичини Україна нині була би другою Білоруссю. Без неї ми не мали би Помаранчевої революції, Революції Гідності, ми не могли би стримати ворога на Донбасі. А сам Львів – це затяте місто впертих і принципових людей, так було завжди. Коли я приїхав 1982 вступати до Львівської політехніки, я зробив для себе величезне відкриття: виявляється, окрім «совєтського союзу» є ще й інше життя, і воно ось тут, у Львові. Завдяки Львову я став спочатку українцем, а потім – українським політиком. А тепер мене страшенно дивує: чому Львів упродовж 14 років має гнучкого мера – як до донецької влади Януковича, так і до нинішньої «зеленої»? Думаю, це — не нормально і навіть небезпечно, коли головна твердиня державності України – місто Львів – має безпринципного мера. І це – головна причина, чому я прошу львів’ян не голосувати більше за Садового. Людині, яка не має сили піти з посади сама і до останнього тримається за табуретку, потрібно допомогти це зробити. Перегорніть цю сторінку історії.

Юрій Луценко зазначив, що, якби жив у Львові, то голосував би за Олега Синютку, кандидата від «Європейської Солідарності». Але зізнався, що його серце краялось би від болю за «свободівця» Руслана Кошулинського, з яким разом був на Майдані, а пізніше перетинався у парламенті. Проте, Синютку Луценко вважає сильнішим господарником і політиком.

– До того ж, коли Синютка працював у мерії, а потім був губернатором, то особисто до нього і членів його команди прокуратура не мала жодних претензій, йому нічим було дорікнути. І це для мене – важливий аргумент, – зауважив Юрій Луценко.

Відео: Львівський пресклуб

Архіви