Люстрація в Україні провалена – львівські активісти

Люстрація в Україні провалена. Владна еліта, політичний істеблішмент та правоохоронна вертикаль не тільки не готові очищати власні ряди, вони роблять усе, щоби люстрацію перетворити на посміховисько.

Про це сьогодні, 1 квітня, під час  відеопрограми у Львівському прес-клубі: «Люстрація: міф та реальність. Оцінка громадськості», повідомив голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов.

– При тому, що прийнято кілька непоганих, як на мою думку, законопроектів, але в кожен з них внесені винятки, які в дев’яносто випадках зі ста застосовуються до осіб, які би мали бути пролюстровані, – каже він.

Він нагадав, що особи, які мають бути вже люстровані, дотепер керують державою.  Це означає, що вони застосовують усі засоби, щоби скасувати закон або його нівелювати.

– Через вищі спеціалізовані суди, через Конституційний Суд, через своє лоббі у Венеціанській комісії. І це треба визнати. Ці євромрійники абсолютно не розуміють реалії політичні, юридичні та інші складові України та хочуть застосувати до України ті стерильні заходи, які застосовуються у їхніх країнах після кілька сотень річних апробацій тих чи інших методів, – каже Андрій Соколов.

За словами голови правління Фонду «Право і Демократія» Андрія Бурого, в Західній Україні впродовж півроку тривав проект «Законна люстрація», в якому об’єдналися різні громадські організації. В рамках цього проекту громадянам пояснювали, що таке люстрація, якою є її правова база.

– Перші результати цього проекту: досить мала кількість громадян поінформовані про люстрацію, досить мало знають про неї правду, а не міфи. І більшість громадян не вірить в люстрацію, не вірить, що особи, які підпадають під критерії люстрації, дійсно будуть пролюстровані, – каже він.

Також один із висновків активістів – потрібно змінити законодавство, тому що воно не віддзеркалює реалії нашого суспільства.

Андрій Бурий зауважив, що більшість громадян, особливо ті, які підпадають під люстрацію, вважають цей процес – покаранням, а не процедурою очищення влади, яка відбувалася і відбувається у всіх цивілізованих країнах.

На думку активіста громадського формування «Народна самооборона Львівщини» Володимира Почаєвця, у нас діє тільки «смітникова» люстрація, а не законна. 
– Закон не діє, люди доведені до межі. Тому люди змушені йти на такі кроки, щоби їх почули. І дати зрозуміти, що змін немає, – каже він.

Архіви