Лікаря-стоматолога звільнять, якщо він не виконає план, – профспілка

Стоматологи з різних міст України вимагають чіткого механізму реформування стоматологічної галузі в Україні. Так написано в резолюції четвертого національного стоматологічного конгресу, який проходив у Києві.

Про це сьогодні, 7 лютого, під час прес-конференції: «Реформа стоматології по-львівськи: побиття та погрози медикам, закриття стоматологічних кабінетів в усіх навчальних закладах міста, масові скорочення медперсоналу, заборгованість із зарплати за понад півроку, блокування роботи медустанов. Що далі?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова громадської організації «Спілка молодих спеціалістів» Юрій Казмірчук.

Нагадаємо, що за два дні, 9 лютого, буде рік відтоді, як Львівська міська рада проголосувала ухвалу про ліквідацію комунальних стоматологічних клінік у Львові. Цілий рік активні працівники цих закладів борються за те, щоби їхні робочі місця не ліквідували – зверталися до судів, вели переговори з очільниками відповідних структур міськради. Проте результату наразі немає.

– Коли закінчився контракт нашого попереднього головного лікаря Юрія Лисака, нам призначили іншого – Юрія Павліва. Як тільки він прийшов, ми його запитали: «Ви будете виконувати рішення судів щодо призупинення ліквідаційних дій?». Він каже: «Ні. Я буду виконувати тільки ухвали міської ради». То ж наш колектив вирішив висловити йому недовіру, – стоматолог пояснює, чому колектив

Третьої комунальної стоматологічної поліклініки у Львові не хоче працювати під орудою нового керівника.
Нагадаємо, що в січні працівники цієї поліклініки стали об’єктами кількох інцидентів. 17 січня тут була бійка, внаслідок якої постраждала начальник медичної частини клініки. 31 січня невідомою речовиною облили особисте авто завідувача терапевтичного відділення Третьої комунальної стоматологічної поліклініки Львова Олександра Бурія.

Президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес зауважив, що ситуації, коли підлеглі висловлюють недовіру своєму керівникові, можна було би уникнути, якби міська влада оголосила конкурс на цю посаду та провела його прозоро.

– Проста логіка: треба обрати фахову людину і допустити до проведення конкурсу громадські організації, як от – Лікарське товариство. Вони здатні професійно визначити людину, яка здатна керувати тим, чи іншим медичним закладом, – висловлює він свою позицію.

Голова профспілки Третьої комунальної стоматологічної поліклініки Львова Надія Тацій каже, що ще в серпні їй натякнули, що приміщення клініки продане.

– Зараз нам кажуть, що лікар повинен здавати план в 21 тисячу гривень. А якщо він не виконує плану три місяці, то його звільняють. То ж з нашої поліклініки залишиться тільки один стоматологічний кабінет, – вона каже, що чутки про продаж приміщення можуть мати підстави.

Архіви