Львівщина заборгувала 190 мільйонів гривень зарплати

Про це сьогодні, 4 грудня, під час прес-конференції на тему: «Обласний та державний бюджети: прогнози на 2018-й рік», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Іван Собко.

За його словами, станом на дев’ять місяців цього року, обласний бюджет перевиконано на 35 млн гривень. Проте ці кошти підуть не на розвиток, а на проїдання.

– На закінчення року у нас завжди виникає заборгованість зі заробітної плати. Так, медикам доведеться компенсовувати з обласного бюджету 27 млн гривень. А ці кошти могли би піти на розвиток, – каже він.

Проект бюджету на наступний рік депутати облради вже отримали. Зараз його вивчають у профільних комісіях обласної ради.

– Ми спробуємо вишукати в обласному бюджеті понад  1 млрд 300 млн гривень на реалізацію тридцять однієї обласної програми. Ми маємо намір розглянути їх завтра. А якщо не встигнемо, то – до кінця року. Аби вже з початку року почати надавати на них кошти. Тому що цього року в першому кварталі було виконано тільки 4-5 відсотків. За другий – 25. І основна маса коштів, а це кошти, які йдуть на розвиток, надають у четвертому кварталі. Це – неприпустимо, – вважає Іван Собко.

Він також нагадав, що на попередньому засіданні сесії депутати облради надали кошти на придбання машин «швидкої допомоги» для обласного центру екстреної медичної допомоги.

– Але хочеться купити машини вищого класу, то є пропозиція завтра додати до вже наданої суми 1 мільйон 300 тисяч гривень, – каже він.
Депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді  Юрій Огоновський зауважив, що у Львівській області є катастрофічна ситуація з машинами для «швидких».

– Чомусь, депутати не хочуть звертати уваги на цю проблему. Три звернення на мою комісію, три засідання комісій, на яких я відстоював можливість закупити карети «швидкої допомоги». Моєю маленькою перемогою є те, що п’ять карет таки передбачено цієї програмою, за яку, я сподіваюся, депутати проголосують завтра. Хоча потреба – сорок, – Юрій Огоновський розповідає, що медики стверджують, що на нових машинах не буде кому працювати, а водії, натомість, стверджують, що не мають бажання їздити на старому мотлоху.

Нагадаємо, завтра відбудеться сесія Львівської обласної ради, де будуть обговорювати зміни та доповнення до обласного бюджету на 2018 рік.

Архіви