Львівщина вперше показує рекордно низьку явку

Львівщина показує рекордно низьку явку. Але львів’яни будуть тими, хто критикуватиме владу.

 Про це сьогодні, 21 липня, під час відеомарафону «Львівщина обирає парламент», який відбувся у Львівському пресклубі, заявив представник партії «Голос» Роман Лозинський.

– Я пригадую 2014 рік, коли явка була 54 відсотки в Україні. Але на Львівщині вона склала 74 відсотки! Байдужість може зіграти ключову роль в цих виборах. І ті, хто виберуть, будуть визначати наше майбутнє. І хай би яким був результат виборів, хай він буде результатом не третини виборців, а – більшості, – закликає він.

Також він нагадав, що в Іспанії, до прикладу, передбачений штраф за неучасть у виборах. В Україні вибори – добровільні і не варто змінювати цей принцип. Варто мати політичну свідомість.

– Хоча більшість виборців – все ж свідомі. На дільниці, де я голосував сьогодні, стався випадок, коли член комісії помилково видав особі, яка змінила місце голосування, два бюлетені. Коли вона зрозуміла свою помилку, то забігла в кабінку і забрала ці бюлетені. Але замість того, аби їх знищити, поклала на стіл коло себе. І тут виборці, які очікували своєї черги до кабінки, почали вимагати, аби ці бюлетені знищили. І не заспокоїлися, поки цього не було зроблено, – розповів Роман Лозинський.

Завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика, політика, економіка» УКУ Юрій Підлісний прокоментував низьку явку виборців.

– За Арістотелем, брати участь у виборах має право тільки громадянин. Той, хто не взяв участь у виборах, не є громадянином. Той, хто не є громадянином, це – раб, – нагадав він.

Юрій Підлісний зауважив, що саме в Зеленського хотіли провести вибори саме в цей, літній, час.

– Саме вони хотіли швидкі вибори, щоби на хвилі популярності Зеленського захопити Верховну Раду. Не думаю, що його радники та політологи не прорахували низьку явку виборців. Вони переслідували свою мету – констатував завідувач кафедри політичних наук.

Обидва спікери зазначили, що суспільство мусить проаналізувати всі помилки цієї виборчої кампанії та провести місцеві вибори саме тоді, коли  заплановано – восени 2020 року.

– Президентська сила має намір на хвилі популярності свого лідера серфінгувати у місцеві вибори. Якщо це станеться, то відбудеться узурпація влади цими силами. Згодом ці сили втрачатимуть свою популярність. Але вдіяти вже нічого не можна буде – всі вибори ми вже відбули, – вважає Роман Лозинський.

Завідувач кафедри політичних наук зауважив, що в Україні всі політичні партії – це олігархічні проекти.

– Ці олігархічні проекти вибудував ще Леонід Кучма, – вважає Юрій Підлісний.

Довідка

Мета проекту Львівського пресклубу  “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб’єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету” – інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Архіви