Львівщина першою в Україні розробила програму енергозбереження для населення

Львівщина є першою областю в Україні. яка самостійно розробила програму енергозбереження для населення і започаткувала допомогу мешканцям в термомодернізації та ефективності житлового фонду.

Про це сьогодні, 19 листопада, під час засідання на тему «Як управляти багатоквартирним будинком?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив в.о. директора департаменту-начальник управління економіки, інвестицій та енергозбереження Львівської облдержадміністрації Назарій Романчук.

– Якщо брати динаміку створення ОСББ, то тут лідером є Львів. Проте і в області починають приєднуватися. Якщо подивитися на кількість скарг, які раніше були, то зараз, зі створенням ОСББ, люди почали більш свідомо підходити до управління житлом. І ті дрібниць, які вони раніше вимагали від влади, мають можливість самі  робити, – каже він.

Назарій Романчук також зазначив, що думка,  про те, що ОСББ створюються,  аби перекласти головний біль з міста та міського на голови людям, є хибною. Тому що держава і місцева влада робляь все, щоби полегшити цей перехід – створюються безкоштовні курси, де мешканців навчають управляти своїм будинком, надають дуже вигідні кредити за програмами енергоощадності та інше.

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак,  стереотипи радянських часів ще залишаються в головах мешканців.

– Нам повинні зробити. На щастя, більшість уже розуміє, що ніхто нічого для них не зробить, що тільки спільними зусиллями можна щось зробити, – каже вона.

Водночас вона погоджується, що у мешканців дуже-дуже мало інформації.

– Не так давно, вже будучи на посаді заступника голови облдержадміністрації, довідалася про існування низки програм обласної адміністрації, які

Архіви