Львівський суд не зобов’язав Samsung маркувати техніку українською

Франківський районний суд Львова відмовив у позові викладача університету Святослава Літинського до компанії Samsung через те, що вони відмовилися замінити російське маркування панелі на українське.

Святослав Літинський замовив пральну машину через інтернет-магазин і був переконаний, що, згідно з законодавством, маркування повинно бути рідною мовою.

«Розпакували машинку – там написи не державною мовою, як того вимагає закон. Я тоді звернувся до компанії. Вони кажуть, що не можуть вирішити питання, і у них немає пральних машин з українським маркуванням, тобто виходить, вони незаконно ввезені», – розповів він.

Тоді молодий викладач вирішив судитися з виробником. Чоловік вимагав від Samsung символічної компенсації -105 гривень. Але головне, за його словами, було створити прецедент і зобов’язати маркувати техніку державною мовою.

«Ми хотіли притягнути до відповідальності і виробника, і юридичну особу, яка здійснює імпорт, постачання товарів, тобто хотіли залучити відповідачами усі споріднені компанії Samsung, проте у такому клопотанні нам було відмовлено», – розповів юрист Андрій Яцишин. У суді, окрім іншого, посилались на те,що російську мову в Україні усі знають і розуміють.

Тепер Святослав Літинський готується оскаржити рішення судді і позиватися безпосередньо із корейським виробником, а не з українським представництвом.

Нагадаємо, мешканець Львова Святослав Літинський подав судовий позов на ТОВ «Samsung Electronics Україна» через порушення компанією Закону України «Про засади державної мовної політики» та Закону країни «Про захист прав споживачів».

Архіви