Львівських школярів запрошують попрацювати помічниками нотаріусів та адвокатів

Після 20 січня шкільних нотаріусів, шкільних адвокатів, шкільних реєстраторів та шкільних виконавців зберуть на установчу сесію. А до кінця грудня школярів, які захочуть опанувати ці професії, отримати відповідне посвідчення та попрацювати молодшим помічником справжнього приватного нотаріуса чи адвоката просять надіслати твір до головного територіального управління юстиції у Львівській області.

Про це сьогодні, 9 грудня, під час прес-конференції на тему: «Започаткування пілотного проекту «Шкільна юстиція»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

– Твір може бути довільної форми. Тема твору – «Як я захищатиму права учня, права людини, права громадянина». Ми приймаємо твори від школярів усіх шкіл Львівської області без обмежень, – каже він.

За словами директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації  Любомири Мандзій, у нашій області започаткували пілотний проект «Шкільна юстиція».

– Метою цього проекту є залучення школярів старшої школи до профорієнтаційної роботи. Отож, впродовж наступного семестру учні зможуть отримати теоретичні знання та отримати практичний досвід в різних сферах юриспруденції, – каже вона.

Любомира Мандзій наголошує, що дітей з різних шкіл об’єднають у групи, аби вони могли комунікувати й між собою. Натомість Ярослав Жукровський каже, що в кожному районі області вже зголосилися фахівці, які готові працювати з цими дітьми, щоби школярам не доводилося доїжджати до Львова.

– Це не будуть щодня якісь лекції та навчання. Але це будуть додаткові знання та інформація до уроків «Основи права» для тих дітей, яким це цікаво, – попереджає директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації .

Ярослав Жукровський пообіцяв, що всі слухачі курсу «Шкільна юстиція» матимуть змогу практикувати поруч з нотаріусами, адвокатами, реєстраторами та виконавцями.

– Після закінчення курсу кожен з учасників проекту отримає свідоцтво, яке посвідчує, що ця особа є шкільним нотаріусом, шкільним адвокатом чи шкільним реєстратором, – обіцяє він.

Начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області каже, що кожен твір, кожна думка школяра, яка до них надійде, не залишиться поза увагою юристів, які навчатимуть собі наступників.

– Якщо дітей буде дуже багато, то ми зробимо два різних проекти. Але з усіма ми готові поспілкуватися, – говорить Любомира Мандзій.
Твори  потрібно надіслати на електронну скриньку головного управління юстиції у Львівській області [email protected]

Інформацію про проект можна знайти також на сторінці управління юстиції http://www.just.lviv.ua/

та на сторінці департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації http://osvitportal.loda.gov.ua/

Архіви