Львівські студенти пішли у школи – боротися з насильством

У Львові підвели підсумки проекту «Майбутнє без насильства» та назвали переможців конкурсу творів-есе серед школярів на тему боротьби з цим явищем.

Проект реалізовувався у Львові з 1 до 20 вересня. Як розповіла його керівник, студентка кафедри соціології та соціальної роботи Львівської політехніки Катерина Панських, метою проекту було виробити у молодих людей нетолерантне ставлення до насильства, у тому числі до домашнього насильства. Було проведено 7 інтерактивних лекцій для учнів 8-11 класів на тему «Насильство і ненасильство» – обговорювали питання: що таке «щаслива сім’я», як підлітки розуміють поняття «насильство» і «ненасильство», як захистити себе від загрози насильства.

Окрім того, у рамках проекту студенти роздавали перехожим на вулиці листівки та розповідали про види та форми насильства, закликаючи людей не бути байдужими до цього ганебного явища.

Серед учнів шкіл було проведено конкурс творів-есе на тему боротьби з насильством. Переможцями конкурсу стали учень 9 класу СЗШ №45 м. Львова Сергій Клименко, учениця СЗШ №17 м. Львова Каріна Григорян та десятикласник школи з Сокальського району Тарас Вітюк, які і отримали призи.

«Ми хочемо, щоб наш проект був поштовхом, щоб його продовжили шкільні психологи, соціальні працівники. Щоб школа продовжила цю тему», – зазначила Катерина Панських.

«Жорстокість у школах зараз дуже висока. А жорстокість між дітьми має коріння в сім’ї. Якщо в сім’ї чиниться насильство воно проявляється і щодо дітей. Проблема є. Про це треба кричати», – додала менеджер зв’язків з громадськістю та ЗМІ Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Надія Костіна.

Архіви