Львівські слідчі не знайшли доказів вини Мельника у руйнуванні будинку композитора Ярославенка

Кримінальну справу проти Ростислава Мельника, порушену прокуратурою Львова, і пізніше передану в слідче управління Головного управління МВСУ у Львівській області, за знесення пам’ятки архітектури – будинку на вул. Ярославенка, 30, який колись належав композитору Ярославу Ярославенку, 30 грудня 2008 закрили. Про це сьогодні, 16 вересня, під час прес-конференції повідомила заступник начальника відділу слідчого управління ГУ МВСУ у Львівській області Олена Кісь.

О.Кісь поінформувала: "Для того, щоб розслідувати кримінальну справу, треба мати підстави, ознаки складу злочину. Мав бути умисел – знищення пам’ятки архітектури. Умисел передбачає знання особою, що цей об’єкт є пам’яткою архітектури. Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради повідомляло листами Мельника від 6 серпня 2008 року. Хочу сказати, що управління повідомляло за адресою Ярославенка, 30. За цією адресою Ростислав Мельник не проживав, відповідно ці листи повернулися назад. І говорити про те, що він знав, що це пам’ятка, був повідомлений, не доводиться".

Також не визнано жодного порушення у діях фірми, що виконувала руйнування будинку. Хоча присутній на прес-конференції заступник начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Андрій Черняк зазначив, що дозвіл на знесення погоджується службою держархбудконтролю та управлінням культури Львівської облдержадміністрації. За його словами, ці установи відповідних дозволів і погоджень на знесення пам’ятки архітектури не давали.

Проте за інформацією О.Кісь, учора, 15 вересня, прокуратура Львівської області винесла рішення про скасування постанови від 30 грудня 2008 року, яка передбачала закриття кримінальної справи. "Кримінальна справа скерована на додаткове розслідування. Дані вказівки на виконання певних слідчих дій, після виконання яких буде прийняте законне рішення. Слідчим управління не вбачалося підстав для того, щоб відновлювати досудове слідство у кримінальній справі. У прокуратури області з’явилися нові обставини, вони вважають, що є підстави для відновлення слідства".

Довiдка ZAXID.NET

Будинок видатного композитора Ярослава Ярославенка у Львові на вулиці його імені зруйнували 11 вересня 2008 року, незважаючи на протести і вимоги зупинити роботи. За інформацією Громадського форуму Львова, раніше будинок належав родині Ярославенка та ще двом сім’ям, а у січні 2008 року його викупила приватна особа – Ростислав Мельник, який спершу зняв зі споруди пам’ятну таблицю, а потім взагалі зруйнував будинок. За словами представника ГФЛ Юрія Волощака, свої дії новий власник мотивує тим, що не знав про те, що це культурна пам’ятка, і як компенсацію тепер пропонує встановити бюст композитора.

Представники ГФЛ підозрюють, що на цьому місці новий власник хоче збудувати житловий будинок. "За нашою інформацією, ця людина – син екс-заступника голови Львівської ОДА з питань паливно-енергетичного комплексу Леоніда Мельника та зять радника міського голови Львова Миколи Одухи. Ми також маємо інформацію, що вони володіють будівельною фірмою і вестимуть на місці зруйнованого будинку комерційне будівництво. Вартість сотки землі там складає від 50 до 100 тисяч доларів, а площа вищезазначеної ділянки близько 12 соток", – зазначив голова ГФЛ Олег Мацех.

Відтак, члени ГФЛ наголошують, що зроблять усе для того, щоб на цьому цинічному випадку руйнування спадщини Львова перестало бути безкарним. Вони збираються контролювати розслідування цієї справи і вимагатимуть, щоб прокуратура вжила відповідних заходів до власника, адже за руйнування пам’ятки передбачено кримінальну відповідальність. Що стосується споруди, у якій мешкав видатний композитор, на думку Юрія Волощака, його необхідно відновити і створити там кімнату-музей Ярославенка.

Архіви