Львівські газовики стверджують, що в подорожчанні газу винні уряд та НАК «Нафтогаз Україна»

З 1 квітня один кубометр газу для побутових споживачів коштує 6.957 гривень. Таку ціну для населення запровадила держава.

Про це сьогодні, 30 травня, під час прес-конференції на тему: «Нова ціна на газ для населення та нові рахунки. Що зміниться для споживачів?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила начальник відділу розрахунків з фізичними та юридичними особами ТОВ «Львівгаз збут» Ольга Чабан.

За її словами, 70 відсотків з цього отримує НАК «Нафтогаз Україна», 17 відсотків – це податки, 10 відсотків – транспортні витрати.

– Дохід компанії «Львівгаз збут» у цій ціні складає всього 2,5 відсотка. Це теж визначено постановою Кабміну. Із вищезгаданої суми в 6.957 гривень за 1000 метрів кубічних наша компанія отримує 12 копійок, – каже вона.

За словами Ольги Чабан, за той час, відколи в Україні діє Закон «Про ринок природного газу», НАК «Нафтогаз Україна» отримав понад 43 млрд гривень прибутку. 

Начальник відділу розрахунків з фізичними та юридичними особами ТОВ «Львівгаз збут» стверджує, що на вільному ринку постачальники газу продають газ за ціною – 11 гривень за один кубометр. Але всі вони постачають газ юридичним особам.

– У Львівській області є понад 45 таких компаній. Але вони постачають газ бюджетним організаціям, промисловості та іншим, – говорить Ольга Чабан.

Водночас з 1 червня «Львівгаз збут» знижує ціну на газ для юридичних осіб. І відтепер вона становитиме 8 805 грн за 1000 кубічних метрів.

Голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович зауважив, що НАК «Нафтогаз Україна» є монополістом на ринку постачання газу населенню.
– Нещодавно він заявив, що готовий постачати газ населенню. За адміністрування послуг він хоче отримувати не 2,5 відсотки, а – 10, – каже Юрій Войсович.

Архіви